spravy.sk spravy.sk

Trio LeClair, Lindros, Jones opat uradovalo

Tampa Bay prehrala osmy zapas po sebe

NEW YORK 30. novembra (SITA) - Kanadsko-americká NHL pokračovala v nedeľu ďalšími stretnutiami. Zo slovenských hráčov sa predstavil len Miroslav Šatan. Ten sa však v drese Buffala Sabers bodovo nepresadil, hoci jeho tím zvíťazil na ľade Tampy Bay 6:3. Buffalo pripravilo domácim už ôsmu prehru po sebe a aj vo vzájomných dueloch sa "Šatanovcom" proti tomuto súperovi darí, keď v doterajších dvanástich zápasoch iba raz prehrali.
V stretnutí Philadelphie proti Vancouveru zažiaril domáci útočník John LeClair. Kanonier letcov strelil v tomto dueli štyri zo šiestich gólov svojho mužstva. Zdvihol tak hodenú rukavicu svojho najväčšieho rivala v tabuľke strelcov Tonyho Amonteho, ktorý deň predtým dosiahol hetrik. Obaja hráči majú na svojom konte už osemnásť presných zásahov a pred ďalšími prenasledovateľmi majú päťgólový náskok. LeClairovi sa podarilo po druhý raz v jeho kariére trafiť štyrikrát do čierneho a je na najlepšej ceste, dať štvrtýkrát po sebe päťdesiat a viac gólov za sezónu. Výrazný podiel na víťazstve letcov mali aj jeho spoluhráči z útočnej formácie Eric Lindros a Keith Jones. Lindros zaznamenal štyri asistencie, čím sa dostal na čelo kanadského bodovania NHL a Jones si pripísal na svoje konto jeden gól a dve asistencie. Odkedy hrá Jones po boku Lindrosa a LeClaira, dosiahla ich útočná formácia v šiestich zápasoch 40 bodov, takže vo Philadelphii môžu po odchode Michaela Renberga hovoriť o novej armáde skazy.
Prvý gól po takmer dvadsiatich mesiacoch zaznamenal v NHL, ale už v drese New Yorku Rangers Čech Petr Nedvěd. Jazdci ho získali z Pittsburghu, kde celú minulú sezónu a aj na začiatku tejto nehral, pretože majitelia klubu mu nechceli vyhovieť v jeho finančných požiadavkách. Svojim gólom dopohohol k víťazstvu newyorčanov nad Nashville 5:1. Darilo sa aj najlepšimu hráčovi všetkých čias Waynovi Gretzkemu, ktorý obohatil svoje štatistiky o jeden gól a dve asistencie. Na svojom konte má tento fenomenálny hokejista už neuveriteľných 2816 bodov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia