spravy.sk spravy.sk

Demitra dal gol a na dalsi prihral

Peter Bondra strelil gol pat sekund pred koncom

NEW YORK 18. decembra (SITA) - V piatkových stretnutiach kanadsko-americkej NHL sa predstavili ôsmi slovenskí hokejisti. Štyrom z nich sa podarilo aj bodovať. Slovenské trio v St. Louis Pavol Demitra, Michal Handzuš a Ľuboš Bartečko sa veľkou mierou podieľalo na víťazstve svojho tímu nad Phoenixom 3:2. Demitra strelil gól a na ďalší prihrával, Bartečko si pripísal dve asistencie a naprázdno nevyšiel ani Handzuš, ktorý zaznamenal jednu asistenciu. Pre Demitru to bol už pätnásty gól v sezóne, pričom doteraz mu už štyri góly neuznali, lebo jeho spoluhráči boli v bránkovisku. Aj v tomto dueli musel byť po jeho góle zhliadnutý videozáznam, ktorý však ukázal, že Ľuboš Bartečko bol v čase, keď puk z Demitrovej hokejky prešiel bránkovou čiarou, už mimo bránkoviska. "Bol som šťastný, keď rozhodca ukázal, že gól platí. Bolo to po prvý raz v tejto sezóne, čo mi videorozhodca uznal gól," vyjadril sa po stretnutí Demitra, ktorý sa v kanadskom bodovaní dostal už na trinástu priečku v NHL. Po 27 odohratých zápasoch má na svojom konte už tridsať bodov za pätnásť gólov a rovnaký počet asistencií. Darí sa aj Ľubošovi Bartečkovi, ktorý v troch stretnutiach dosiahol tri asistencie.
Dvanásty gól v sezóne strelil Peter Bondra v drese Washingtonu v dueli proti Chicagu, v ktorom dominovali hokejisti z hlavného mesta po víťazstve 3:1. Gól z hokejky Bondru padol päť sekúnd pred koncom pri power-play Chicaga. Washington týmto víťazstvom ukončil štvorzápasovú šnúru prehier. Richard Zedník bol dvakrát vylúčený a pripísal si štyri strely na bránku.
Z ďalších slovenských hráčov mal Marián Hossa v zápase jeho Ottawy proti Bostonu (2:5) dva mínusové body a jednu strelu na bránku. Jozef Stümpel z Los Angeles Kings stále hľadá formu z minulých sezón. V dueli, v ktorom prehrali domáci králi s ostrovanmi 4:5 až po predĺžení, si pripísal iba jeden strelecký pokus na bránku. Spokojnejší mohol byť na druhej strane Zdeno Chára, ktorý bol dvakrát na ľade, keď jeho tím strelil gól.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia