spravy.sk spravy.sk

Corgon Cup - Slovensko - Svajciarsko 5:2

POPRAD 19. decembra (SITA) - Slovenskí reprezentanti sa stali víťazmi turnaja Slovakia Corgoň Cup. keď v poslednom stretnutí zdolali hráčov Švajčiarska 5:2.
Slovensko - Švajčiarsko 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Góly: 22. a 60. Lipiansky, 25. a 37. Kolník, 55. Vlk - 59. Crameri, 60. Meier, vylúčení: 4:5, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rejthar (ČR) - Nemčovič, Popovič (obaja SR), 3000 divákov.

Vo finále turnaja sa stretli dve mužstvá, ktoré v doterajšom priebehu nestratili ani bod. Slováci potrebovali vyhrať a preto im taktika velila útočiť. Švajčiari však napadali už vo svojom útočnom pásme a preto sa slovenským reprezentantom nepodarilo presadiť celú prvú tretinu. Hneď v úvode druhej časti Slováci prepli na vyšší rýchlostný stupeň, čoho výsledkom boli tri góly v sieti Gerbera. Hostia výsledok skorigovali až v záverečných dvoch minútach, keď strelili dva góly.

Slovensko: Šimonovič - R. Gavalier, Vlk, Višňovský, Jendek, Hecl, Búřil, Jasečko, Rich. Pavlikovský - Stantien, Pleva, Pardavý - Kolník, Kapuš, Cíger - Kropáč, Rataj, Lipiansky - P. Pucher, Šechný, Andrašovský
Švajčiarsko: Gerber - Marquis, Keller, Sutter, Kunzl, Steinegger, Winkler, Seger, J. Von Arx - Rothen, Rizzi, Pluss - Baldi, Zeiter, Meier - Jenni, Crameri, Della Rossa - Ruthenann, R. Von Arx, Jeannin
Ján Šterbák (tréner Slovenska): "Dnešné stretnutie malo veľmi dobrú úroveň. Poznali sme silu súpera a Švajčiari potvrdili, že v súčasnosti produkujú progresívny hokej, hrajú priamočiaro, zakladajú jednoduché, ale nebezpečné akcie. Úvodná tretina bola vyrovnaná, hralo sa dosť takticky. O víťazstve rozhodla II. tretina. Podali sme dobrý výkon proti silnému súperovi a sme radi, že zápas skončil tak, ako skončil. Turnaj mal veľmi dobrú, športovú i spoločenskú úroveň."
Ralph Kreuger (tréner Švajčiarska): "V prvom rade gratulujem Slovensku k víťazstvu. Dnes boli skutočne lepším tímom. V I. tretine malo Slovensko viac šancí, ale nám sa darilo ich ustrážiť. V II. nastal zlom. Dostali sme gól, znížili sme energiu i snahu a to rozhodlo. Tretia časť sa hrala štýlom stolného tenisu. Pred turnajom sme nevedeli, do čoho ideme. Všetko bolo však na veľmi dobrej úrovni. Naposledy som bol v Poprade ako hráč pred 12 rokmi a odvtedy sa tu veľa zmenilo k lepšiemu."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia