spravy.sk spravy.sk

Satan dal gol uz v piatom stretnuti za sebou

Bondra dal svoj druhy gol od 4. decembra

NEW YORK 29. septembra (SITA) - Zo Slovákov, ktorí sa predstavili v tohtoročnej sezóne najvyššej zámorskej hokejovej súťaže NHL, nenastúpil v pondelkových stretnutiach iba Richard Zedník z Washingtonu Capitals. Rišovi stále bráni v aktívnej činnosti zranenie slabín. Táto skutočnosť však nebránila jeho tímovému kolegovi Petrovi Bondrovi v tom, aby v 24. sekunde stretnutia Washington - Boston otvoril skóre. Najlepší strelec minuloročnej sezóny dostal puk popri pravom ramene gólmana hostí Byrona Dafoea do siete. Bol to jeho iba druhý strelecký úspech od 4. decembra. V pondelňajšom stretnutí si však štatistiku vylepšil, keď okrem spomínaného gólu asistoval v druhej tretine pri góle Konowalchuka. Capitals si nakoniec poradili s Bruins 5:1. Vo Phoenixe sa darilo Slovákovi Jozefovi Stümpelovi a Lucovi Robitaillovi, ktorí dali zhodne po dvoch góloch. Predovšetkým vďaka týmto dvom hokejistom si dokázali hostia z Los Angeles poradiť s domácimi Coyotes 4:2. Robitaille si pripísal do kanadského bodovania dovedna tri body, keď posledný tretí bod zaznamenal za asistenciu pri druhom Stümpelovom góle. V Detroite, kde sa predstavili hokejisti zo St. Louis dokázal Pavol Demitra, že je rovnako dobrý prihrávač ako strelec, keď zaznamenal dve asistencie. Na tú prvú mu stačilo 27 sekúnd. Vtedy sa totiž práve po jeho prihrávke do streleckej listiny zapísal Michal Handzuš. Bol to druhý Handzušov gól v sezóne. Na druhú Demitrovu asistenciu museli diváci čakať do ôsmej minúty druhej časti hry. V tom momente sa po prvýkrát v stretnutí presadil obranca Chris Pronger. Prongerov druhý zápis prišiel o necelých deväť minút neskôr. No ani to nestačilo bluesmanom na to, aby bodovali naplno. Po šesťdesiatich minútach bol stav stretnutia nerozhodný 4:4, a keďže v nastavenom čase už nikto nebodoval, súperi si body rozdelili. Diabli z New Jersey ukončili neporaziteľnosť buffalského gólmana Dominika Hašeka, ktorá trvala 163 minút a 35 sekúnd. Dominátor určite nebude na toto stretnutie rád spomínať, keď po prvých troch strelách na jeho bránku prehrávali domáci hokejisti už 0:3. Jeho pôsobenie v tom stretnutí skončilo v prvej minúte druhej tretiny, keď inkasoval štvrtýkrát. Od tohto momentu chránil svätyňu Buffala jeho kolega Dwayne Roloson. Ten dostal do konca spomínanej časti hry dva góly a Sabres prehrávalo už 1:6. No do tretej dvadsaťminútovky nastúpili domáci hráči ako vymenení a v jej 14. minúte bolo rázom 4:6. Tretí gól šablí dal Miro Šatan. Slovenskému útočníkovi sa podarilo skórovať už v piatich stretnutiach po sebe. Domáca lavička však na konci stretnutia odvolala brankára a Sabres inkasovali po 7-krát. Vo Floride sa predstavili ostrovania z New Yorku. No tak ako Islanders, sa nedarilo ani Pálffymu s Chárom. Obaja sa presadiť nedokázali a ich tím prehral 1:5. Bod za asistenciu si však do štatistík pripísal Róbert Švehla z domáceho celku. V Ottawe sa predstavil celok Anaheimu. Hostia sa opierali predovšetkým o skvele chytajúceho Blainea Russella, ktorý z 39 striel pustil za svoj chrbát iba dve. V poslednej minúte predĺženia dokázal bravúrnym zákrokom zlikvidovať aj šancu Slováka Mariána Hossu. Ten sa v stretnutí nepresadil. Zápas sa nakoniec skončil nerozhodne 2:2. V ostatných pondelkových stretnutiach zvíťazil doma Dallas nad nováčikom súťaže Nashvillom tesne 1:0 a mužstvo San Jose remizovalo s Philadelphiou 1:1.