spravy.sk spravy.sk

Satan skoroval uz v siestich stretnutiach po sebe

Martin Straka zaznamenal 4 body za 2 goly a 2 asistencie

NEW YORK 31. (SITA) - V stredu pokračovala zámorská hokejová NHL ďalšími stretnutiami. Buffalo hostilo doma Ottawu a prehralo 2:3 po predĺžení. V domácom tíme dal 14. gól v sezóne Slovák Miroslav Šatan, keď v 53. minúte dostal svoj tím do vedenia 2:1. Prvú šancu na vyrovnanie mal Marián Hossa. Slovenský junior napriahol z ľavého kruhu na vhadzovanie, no jeho strela ešte za Hašekovým chrbtom neskončila. Sabres sa napokon ich nedôslednosť vypomstila, pretože v poslednej minúte svojim druhým gólom v stretnutí vyrovnal Shawn McEachern. V tretej minúte nadstaveného času potrestal šable Andreas Dackell, ktorý gólom zabezpečil senátorom víťazstvo 3:2. Útočník Sabres Miro Šatan sa po stretnutí nechal počuť: "Nestratili sme veľa zápasov ak sme vyhrávali v tretej tretine. V dnešnom stretnutí sa naše ostrie otupilo v poslednej minúte a stálo nás to body." Miro si predĺžil šnúru zápasov, v ktorých sa mu podarilo skórovať na šesť.
V ďalšom dueli hostil Washington na domácom ľade hokejistov z New Jersey. Domáci hráči stratili body po tesnej prehre 2:3. Peter Bondra si však do štatistík pripísal bod za asistenciu. Richard Zedník v stretnutí nenastúpil, pretože ho ešte stále trápi zranenie slabín. V drese hostí sa darilo Čechovi Róbertovi Holíkovi, ktorý dal gól a raz asistoval. Na pittsburghskom ľade sa predstavila Švehlova Florida. Slovenský obranca zaznamenal síce bod za prihrávku, panteri však prehrali 4:7. V domácom mužstve sa darilo predovšetkým českým hokejistom. Martin Straka dal 2 góly a dva razy 2 asistoval. Medzi dvojbodovými boli aj Jágr, Lang a Šlégr rovnako ako ich spoluhráči Miller s Hatcherom. Los Angeles King si zaknihoval dôležité víťazstvo 5:1, keď zdolal doma celok San Jose. V tíme kráľov sa tentokrát nepresadil Slovák Jozef Stümpel, ktorý mal v štatistikách iba samé nuly. Caroline nepomohol k víťazstvu ani hetrik Wendela Clarka. Hurricans prehrali na domácom ľade s tímom Tampa Bay tesne 3:4. V ostaných stredajších stretnutiach si Toronto poradilo s Anaheimom 4:1, Nashville podľahol Bostonu 2:5 a Phoenix zdolal newyorksých jazdcov 3:1.