spravy.sk spravy.sk

Bondra dotiahol Washington k piatemu vitazstvu za sebou

Calgary pretrhli snuru 12-tich vitaznych zapasov Colorada

NEW YORK 10. februára (SITA) - V utorok mala zámorská hokejová NHL na programe sedem stretnutí. Predstavilo sa v nich šesť slovenských hokejistov, z nich štyria v New Yorku na ľade Islanders. Ostrovania hostili doma hokejistov Washingtonu. V poslednej minúte prvej časti hry sa newyorský gólman Tommy Salo snažil odstreliť puk spoza svojej bránky. Jeho úmysel však vystihol skvele hrajúci Peter Bondra a z pravého kruhu na vhadzovanie nahral výborne postavenému spoluhráčovi Adamovi Oatesovi. Pre neho už nebolo problémom puk zasunúť do bránky skôr, ako sa do nej stihol vrátiť domáci gólman. Bondra však pokračoval aj v streleckej úspešnosti, keď v 51. minúte zápasu dal svoj 25. gól v sezóne, čím upravil na 2:0 pre Washington. Islanders v poslednej minúte znižovali na 1:2, keď ich úspešným strelcom bol ďalší slovenský hokejista Žigmund Pálffy. "Neviem, čo sa deje," povedal Žigo, ktorý zamestnal hosťujúceho gólmana Kölziga päťkrát. "Často strieľame. Neviem, čo mám na to povedať. Mali sme veľa šancí a sme sklamaní, čo nie je tajomstvom. Nemožno tlačiť na strelcov. Chýba nadšenie a to je zlé pre každého," dodal sklamane. Jeho tímový kolega Zdeno Chára sa v dueli prezentoval jednou strelou a dva razy sedel za nedovolené bránenie. Bondrov spoluhráč Richard Zedník vystrelil dvakrát a zaznamenal aj dve trestné minúty za hákovanie. Capitals si výhrou 2:1 zaknihovali už piate víťazné stretnutie za sebou. V tejto sérii sa podarilo washingtonskému kanonierovi "Bonzaiovi", ako volajú spoluhráči Bondru, streliť deväť gólov. Ottawa hostila na domácom ľade šable z Buffala. V tomto meraní síl hýril aktivitou domáci hráč Marián Hossa, ktorý vyslal na fenomenálneho gólmana hostí Dominika Hašeka 5 striel. Prekonať sa mu ho však nepodarilo. Jeho utorkový protihráč Miroslav Šatan zamestnal domáceho brankára Rhodesa iba jedinou strelou. Toto derbystretnutie zo Severovýchodnej divízie sa nakoniec skončilo zmierlivo remízou 1:1. V ďalšom zápase privítalo Colorado na domácom ľade hokejistov z Calgary. Do bránky hostí sa po viac ako troch mesiacoch postavil gólman Ken Wregget, ktorý 28-krát úspešne zasiahol. Raz však kapituloval. Keďže jeho náprotivok Patrick Roy nezabránil dva razy puku, aby sa dostal za jeho chrbát, Calgary zvíťazilo 2:1. Flames výhrou pretrhli šnúru 12-tich víťazných zápasov (klubový rekord) Colorada Avalanches.