spravy.sk spravy.sk

Peter Bondra na MS hrat urcite nebude

WASHINGTON 13. apríla (SITA) - Slovenský hokejista Peter Bondra, ktorý pôsobí v zámorskej NHL v tíme Washington Capitals, v utorok pre agentúru SITA potvrdil, že s definitívnou platnosťou nebude hrať na májových majstrovstvách sveta v Nórsku.
"Moja zlomená ruka ešte nie je celkom v poriadku a washingtonský klubový lekár mi odporučil, aby som do konca sezóny radšej nehral v nijakom zápase. Na ľade som nebol už poriadne dlho, fyzickú kondíciu si udržiavam bicyklovaním. Moje zranenie - zlomenina dlaňovej kosti - nie je komplikovaná, takže nebudem musieť ísť na operačný stôl. Je len otázkou časy, kedy sa vyliečim, ale minimálne dva týždne nevezmem ešte hokejku do rúk. Len pred chvíľou som dotelefonoval s reprezentačným kormidelníkom Jánom Šterbákom a povedal som mu, že na svetový šampionát určite neprídem. Som z toho sklamaný, lebo som s účasťou v tíme Slovenska už naisto počítal," uviedol pre agentúru SITA najlepší strelec v základnej časti NHL v uplynulej sezóne. "Kvôli majstrovstvám sveta som si ani neplánoval nijakú dovolenku."
Na margo plánov na najbližšie obdobie Peter Bondra poznamenal: "Väčšinu leta strávim v Spojených štátoch, ale chystám sa aj na Slovensko."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia