spravy.sk spravy.sk

Sterbak poslal domov Andrasovskeho, Janos je otazny

BRATISLAVA 15. apríla (SITA) - Vo štvrtok o 16.00 h sa na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave stretli dvanásti hokejisti, ktorých si reprezentační tréneri Ján Šterbák a František Hossa vybrali po dvoch stretnutiach s reprezentáciou Česka v Liptovskom Mikuláši a Žiline.
"Všetci až na Dušana Andrašovského, ktorý má zvýšenú teplotu a žalúdočné problémy, sú v poriadku," povedal reprezentačný tréner Ján Šterbák. "Preto sme zvolenského hráča poslali domov, aby sa doliečil. V piatok sa s ním opäť skontaktujem a uvidím, či bude môcť prísť v sobotu do Bratislavy." K nominovanej dvanástke sa v piatok pripoja navyše traja hráči Třinca, ktorý neuspel v semifinále českej extraligy, obranca Ľubomír Sekeráš a útočníci Jozef Daňo a Branislav Jánoš. Podľa informácií agentúry SITA však má Jánoš podvrtnutý členok a o jeho účasti na sústredení sa definitívne rozhodne najneskôr v sobotu.
"Do soboty sa budeme venovať prevažne individuálnym činnostiam. Tréningy budú kratšie a dynamické. Jednotlivé formácie utvoríme až v sobotu, keď budeme mať k dispozícii všetkých nominovaných hráčov. Až do stretnutia s Fínmi sa budeme venovať prevažne nácviku presilových hier, útočných a obranných systémov," prezradil reprezentačný kormidelník Ján Šterbák.
Fanúšikovia hokeja sú však zvedaví najmä na to, kto posilní Slovensko na majstrovstvách sveta v Nórsku. "Po náročnej sezóne sú niektorí hráči unavení, niektorí zranení, iní nie sú v najlepšej psychickej pohode. Už teraz je jasné, že po troch týždňoch bez pobytu na ľade nepríde Peter Bondra, zranený je taktiež Jozef Stümpel a aj keď Richard Zedník hráva, stále má bolesti brušného svalstva a po sezóne sa chce doliečiť. Jediný súhlas spomedzi hráčov NHL mám zatiaľ od Zdena Cháru. So Žigmundom Pálffym budem hovoriť po jeho návrate zo zápasov na súperových klziskách. Švehla je veľmi unavený, ale nepovedal ešte áno ani nie. Róbert Petrovický mi svoju účasť prisľúbil v prípade, ak prídu viacerí hráči zo zámoria. Plánujeme si nechať jedno dve voľné miesta, na ktoré by sme nominovali hráčov, ktorí nepostúpia do 2. kola play off. Pavol Demitra, Michal Handzuš, Marián Hossa aj Miroslav Šatan sa už dávnejšie vyjadrili, že pokiaľ budú voľní, prídu. Hovorilo sa ešte o Ladislavovi Nagyovi, s ktorým sa nemôžem skontaktovať, ale uvažujeme o ňom, rovnako aj a o obrancovi Radoslavovi Suchom, ktorý mi sľúbil, že ak nepostúpi so Springfieldom do play off AHL, letí prvým lietadlom domov," dodal J. Šterbák.
Reprezentační tréneri z tímov oboch finalistov West extraligy pozvali na sústredenie do Bratislavy trinásť hráčov, sedem zo Slovana Harvard a šesť z majstrovských Košíc. V sobotu o 16.00 h sa na zimnom štadióne Ondreja Nepelu budú hlásiť brankár Miroslav Šimonovič, obrancovia Stanislav Jasečko, Daniel Babka (všetci Košice), Radoslav Hecl, Ľubomír Višňovský a útočníci Zdeno Cíger, Ľubomír Kolník, Igor Rataj, Ján Lipiansky, Richard Kapuš (všetci Slovan), Peter Pucher, René Pucher a Richard Šechný (všetci Košice).
V rámci bratislavského sústredenia odohrajú slovenskí hokejisti dva prípravné zápasy s Fínskom - 20. 4. v Bratislave a 21. 4. vo Zvolene.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia