spravy.sk spravy.sk

V Dubnici začali mraziť ľad, hokej v meste je zachránený

Hroziaci zánik hokeja v Dubnici nad Váhom je zažehnaný a miestny Spartak prihlási všetky svoje družstvá do súťaží Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Hroziaci zánik hokeja v Dubnici nad Váhom je zažehnaný a miestny Spartak prihlási všetky svoje družstvá do súťaží Slovenského zväzu ľadového hokeja. Problémy nastali koncom júla, keď primátor mesta Juraj Červinka nedovolil niekoľko hodín pred plánovaným začiatkom chladenia na zimnom štadióne spustiť zariadenie na výrobu ľadu a dubnický hokej sa prakticky ocitol na hranici zániku. V stredu sa vedenie HK Spartak stretlo s primátorom a situácia sa vyriešila.

"Ľad sa už mrazí a hokejisti budú môcť čochvíľa naň vykorčuľovať. S primátorom mesta sme sa dohodli na riešení vzniknutej situácie. Zároveň náš klub sťahuje výpoveď z prenájmu zimného štadióna. I naďalej tak budeme prevádzkovať zimný štadión, mesto bude hradiť energie. Mestská rada napokon našla finančné prostriedky. Minimálne na tri mesiace je situácia vyriešená. Čo bude potom, je ešte otázkou rokovaní," povedal prezident dubnického klubu Ladislav Janeček.

Hráči A-tímu Dubnice budú ešte v stredu trénovať v Trenčíne, potom by sa už mali pripravovať v domácich podmienkach. Pred začiatkom novej sezóny ostal minuloročný káder pohromade. Novou tvárou v tíme je brankár Roland Gabaš, ktorý sa na Slovensko vrátil po pôsobení v nemeckom oberligovom tíme EC Atlantis Ulm.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia