spravy.sk spravy.sk

Räikkönen odovzdá predstaviteľom SZĽH dar 200 tisíc Sk

Momentálne tretí muž priebežného poradia seriálu MS F1 odovzdá počas večera predstaviteľom Slovenského zväzu ľadového hokeja finančný dar v hodnote 200 tisíc Sk.

Lahôdka hokejového leta, ktorou bude exhibičný zápas Sever proti Juhu, vyvolala medzi fanúšikmi zhánku po vstupenkách. Už v prvý deň predpredaja 25. júla, začali obliehať pokladne v Piešťanoch a v Bratislave desiatky fanúšikov a predalo sa 1200 vstupeniek. Rýchle tempo predaja sa nezastavilo a už v stredu visel na okienkach pokladní oznam, že kapacita štadióna 7445 miest je vypredaná. V zápase sa predstavia hráči s úhrnným ročným platom prekračujúcim poldruha miliardy korún a tréneri doplnili zostavy hokejistami pôsobiacimi v Európe vrátane dvoch ruských legionárov Richarda Kapuša a Miroslava Hlinku.

Moderovaný program v ST Aréne na zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa začína už o 17.00 h, zápas je naplánovaný na 18.00 h. V prestávkach stretnutia sa uskutočnia súťaže v individuálnych zručnostiach - nájazdoch na bránku, rýchlosti korčuľovania či presnosti streľby. Výťažok zo vstupného na stretnutie Sever proti Juhu, ako aj z predaja bulletinov, plagátov a tričiek, poputuje na konto nadácie Slovenské hokejové nádeje.

Na exhibícii sa zúčastní aj pilot formuly 1 Kimi Räikkönen z tímu West McLaren Mercedes. Momentálne tretí muž priebežného poradia seriálu MS F1 odovzdá počas večera predstaviteľom Slovenského zväzu ľadového hokeja finančný dar v hodnote 200 tisíc Sk, ktorý tím West McLaren Mercedes venuje na rozvoj slovenského mládežníckeho hokeja!

Nominácie tímov na exhibíciu:

Sever

Brankári: Rastislav Staňa, Peter Budaj, Matúš Kostúr

Obrancovia: Zdeno Chára, Richard Lintner, Peter Smrek, Milan Jurčina, Jaroslav Obšut, René Vydarený

Útočníci: Miroslav Šatan, Marián Hossa, Marián Gáborík, Richard Zedník, Peter Bondra, Rastislav Pavlikovský, Marcel Hossa, Tomáš Surový, Ivan Čiernik, Andrej Podkonický.

Tréneri: František Hossa, Róbert Švehla

Juh

Brankári: Ján Lašák, Peter Hamerlík, Pavol Rybár.

Obrancovia: Ľubomír Višňovský, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Radoslav Suchý, Martin Štrbák, Radovan Hecl.

Útočníci: Žigmund Pálffy, Jozef Stümpel, Branko Radivojevič, Andrej Nedorost, Miroslav Zálešák, Martin Cibák, Vladimír Országh. Pavol Demitra, Ladislav Nagy, Milan Bartovič, Richard Kapuš, Miroslav Hlinka.

Tréneri: Ján Filc, Ľubomír Pokovič

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia