spravy.sk spravy.sk

Záborský sa vracia do Fínska, opäť bude hrávať v Pori

Do Pori by mal slovenský krídelník doraziť na budúci týždeň, prvý zápas by mal absolvovať v sobotu 16. októbra proti Lukko Rauma

Slovenský útočník Tomáš Záborský podpísal kontrakt na 1+1 rok s fínskym klubom Ässät Pori. Informuje o tom internetová stránka najvyššej {+r58201}fínskej súťaže. Dvadsaťdvaročný krídelník neprichádza do neznámeho prostredia. Vlani už totiž pôsobil práve v tíme účastníka SM-liigy. Odohral tam 43 zápasov s bilanciou 9 gólov a 17 asistencií a pred majstrovstvami sveta ho vo svojom výbere skúšal aj reprezentačný tréner Glen Hanlon.

Záborský pôvodne zvažoval odohrať ďalšiu sezónu v zámorí, kde sa stal v lete súčasťou organizácie Anaheim Ducks. Napokon však dal prednosť návratu na západ Fínska. "Som veľmi rád, že sa vraciam do známeho prostredia a do tímu s dobrým koučingom," uviedol Záborský. Do Pori by mal slovenský krídelník doraziť na budúci týždeň a priaznivcom miestneho Ässät by sa mal ukázať v zápasovom tempe prvýkrát v sobotu 16. októbra v domácom zápase proti Lukko Rauma.

Záborský v minulosti pôsobil v zámorí v súťažiach OHL (Saginaw Spirit), ECHL (Charlotte Checkers a Dayton Bombers) a tiež AHL (Hartford Wolf Pack). Z najprestížnejšej profiligy NHL zatiaľ nemá zápasový zápis.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia