spravy.sk spravy.sk

Okuliar trénerom michalovskej Dukly, strieda Ihnačáka

Novým trénerom prvoligovej Dukly Michalovce sa stal Branislav Okuliar, ktorý nahradil Miroslava Ihnačáka

Branislav Okuliar po nedeľňajšom odvolaní z pozície hlavného trénera Nitry nezostal dlho bez práce. Vo štvrtok sa totiž stal novým kormidelníkom prvoligovej Dukly Michalovce. Informuje o tom oficiálna stránka východoslovenského klubu. Na pozícii hlavného kouča Okuliar nahradil Miroslava Ihnačáka, ktorého odvolali po nepresvedčivých domácich výkonoch v ostatných dueloch a prehrách so Senicou (3:5) a Bardejovom (2:5). Zmeny nastali aj v kádri Michalovčanov. Späť do Francúzska odišiel gólman Mojmír Božík a miesto brankárskej dvojky zaujme Erik Kozárik, jednotkou zostáva Zdenko Kotvan. S michalovským mužstvom sa najnovšie pripravuje aj skúsený 29-ročný útočník Martin Drotár.

"Začiatok súťaže sme mali veľmi dobrý, v posledných zápasoch však bolo badať rapídny pokles výkonnosti hráčov. Po prehre s Bardejovom sme sa rozhodli konať. Prvá zmena sa udiala na trénerskom poste, kde skončil doterajší lodivod Miroslav Ihnačák. Jeho nástupcom sa stal Branislav Okuliar, ktorý naposledy pôsobil v extraligovej Nitre. Jeho angažovaním si sľubujeme naštartovanie hráčskej kabíny, a tým pádom aj zlepšenie výkonov družstva,“ cituje duklamichalovce.sk riaditeľa klubu Júliusa Kmeca. "Oslovili sme viacerých trénerov zo Slovenska a Čiech a ako najlepší kandidát sa nám javil práve Branislav Okuliar. Je to mladý, perspektívny kormidelník, ktorý by mohol priniesť do tímu niečo nové. Sľubujeme si od neho zastavenie herného poklesu a nabudenie tímu. Podľa nášho názoru je totiž družstvo veľmi dobre poskladané a herný prejav by mal byť oveľa lepší ako v posledných zápasoch,“ dodal Kmec.

"Prvý kontakt s michalovským klubom nastal v závere minulého týždňa. Po zvážení všetkých pre a proti som sa rozhodol ich ponuku akceptovať. V tíme sú známi hráči ako Richard Šechný či Miloš Paľovčík. Povedal by som, že je tu kvalita na to, aby Dukla bojovala o vrchné miesta v tabuľke. Práce sa určite nebojím. Pôsobenie v michalovskom klube je pre mňa obrovskou výzvou. Prvou úlohou by malo byť naštartovanie hráčov k tomu, aby podávali také výkony, aké od nich vedenie a fanúšikovia očakávajú. Dúfam, že sa mi to podarí a družstvo bude hokejom fanúšikov baviť," povedal nový tréner prvoligového klubu HK Dukla Michalovce Branislav Okuliar

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia