spravy.sk spravy.sk

Záborský sa podrobil operácii, kluby KHL ho asi preplatia

O Záborského je záujem vo Fínsku i v KHL, Pori by si ho chcelo udržať, ale preplatia ho asi ruské kluby

Slovenský hráč Tomáš Záborský sa v pondelok podrobil operácii ramena a počas liečenia ho čakajú rokovania o jeho ďalšej klubovej budúcnosti. Služieb svojho najproduktívnejšieho hráča sa nechce vzdať jeho doterajší zamestnávateľ Ässät Pori, veľký záujem o šikovného útočníka je však aj v Kontinentálnej hokejovej lige. Počas sezóny sledovali Záborského predovšetkým zástupcovia AK Bars Kazaň.

Záborského agent údajne pre svojho klienta požaduje ročný plat 400-tisíc eur. Ak by to klub akceptoval, rodák z Trenčína by bol najdrahším hráčom v histórii Ässätu. "Záborský sa musí o svojej budúcnosti rozhodnúť sám. Je jasné, že nie sme schopní ponúknuť mu také peniaze, ktoré by si zarobil v KHL. Aj keby sme mu dali podobnú sumu v hrubom, v KHL by ju isto dostal v čistom. A určite by bol jeho plat aj vyšší. Vieme o záujme Kazane, sledovali ho však aj zástupcovia iných klubov KHL. Chceme si ho udržať, ale nemôžeme mu dať také veľké peniaze ako v Rusku," povedal denník Ilta-Sanomat športový riaditeľ Ässätu Mika Toivola.

Pre Záborského sa sezóna už skončila, po operácii ramena ho čaká šesťmesačná rehabilitácia. Dvadsaťštyriročný rodák z Trenčína v tomto ročníku odohral 52 stretnutí, v ktorých strelil 35 gólov a pridal 24 asistencií. V Pori hrá už tretí rok. V súčasnosti je ešte stále najproduktívnejším hráčom SM-Liigy, 59 bodov má však na konte aj Ryan Lasch z Lahti a do konca základnej časti ostáva ešte týždeň. Koruna najlepšieho strelca by však Záborskému už uniknúť nemala, pred druhým Juhou-Pekkom Haatajom z Kärpätu Oulu má 11-gólový náskok.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia