spravy.sk spravy.sk

Talbot pomôže na Spenglerovom pohári Fribourgu

Maxime Talbot chce v Európe zotrvať do konca výluky v NHL

Kanadský útočník Maxime Talbot pomôže na Spenglerovom pohári v Davose v medzivianočnom období švajčiarskemu tímu Fribourg-Gottéron. Kmeňový hráč Philadelphia Flyers hrá počas výluky v NHL v Európe za fínsky Ilves Tampere. V závere roka sa na pár dní od spoluhráčov odpojí.

Dvadsaťosemročný hokejista je prvou povolenou posilou účastníka Spenglerovho pohára, ktorá nemá s klubom zmluvu. Talbot plánuje v Európe pôsobiť do konca výluky v kanadsko-americkej profilige. Do Davosu za novými spoluhráčmi z Fribourgu pricestuje 25. decembra a o deň neskôr nastúpi proti ruskej Ufe. Informuje o tom Blick.

Talbot za Ilves nastúpil zatiaľ na 10 stretnutí s bilanciou 2 góly a 3 asistencie. Na svojom konte má cenný Stanleyho pohár, ktorý získal s Pittsburghom v sezóne 2008/2009. Kanaďan bol autorom víťazného gólu v siedmom finále play-off proti Detroitu. V NHL odohral 469 duelov v základnej časti (bilancia 71 gólov a 71 asistencií) a v play-off pridal 77 štartov (18+21). V profilige hral Maxime Talbot iba za Philadelphiu a Pittsburgh.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Švajčiarsko - National League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia