spravy.sk spravy.sk

Špirka považuje tréner Spartaka Moskva za jedného z lídrov

"Je jednoduché určiť lídrov - sú nimi hráči z prvej päťky. Nováčikovia v útoku Rastislav Špirko a Tom Wandell veľmi rýchlo našli spoločnú reč so skúseným Kozlovom," povedal Sidorenko

Hlavný tréner klubu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Spartak Moskva Andrej Sidorenko je spokojný s prípravou mužstva na novú sezónu v nadnárodnej súťaži i s adaptáciou slovenského útočníka Rastislava Špirka po prestupe z konkurenčného Jekaterinburgu.

{+r83281}"Je zrejmé, že náš tím naberá na sile. Je jednoduché určiť lídrov - sú nimi hráči z prvej päťky. Nováčikovia v útoku Rastislav Špirko a Tom Wandell veľmi rýchlo našli spoločnú reč so skúseným Viačeslavom Kozlovom," povedal Sidorenko v rozhovore pre Sport-Express.

Predstavitelia Spartaka po dvoch sezónach bez miestenky v play-off pristúpili k radikálnejšej obmene mužstva s nádejou, že moskovský tím prelomí šnúru neúspešných vystúpení v KHL. "S tímom sa zžíva aj obranca Deron Quint, Jeff Glass je suverénnou tímovou brankárskou jednotkou," dodal Sidorenko po medzinárodnom turnaji o Memoriál Ruslana Saleja v Minsku, kde Spartak skončil na druhom mieste za Amurom Chabarovsk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia