spravy.sk spravy.sk

Tabaček je zberateľom majstrovských titulov, má ich už osem

Do Zürichu prišiel v závere prestupového obdobia z fínskej Tappary Tampere. Najskôr bol vo Švajčiarsku na skúške, na ktorej si vypýtal zmluvu do konca ročníka

Zo slovenského obrancu Jána Tabačeka sa stal zberateľ majstrovských titulov, s Zürichom SC Lions sa tešil už zo svojho ôsmeho v kariére. S Košicami vybojoval tri slovenské prvenstvá, dva pridal so Slovanom Bratislava a ďalšie dva české má z pôsobenia v Sparte Praha.  

Do Zürichu prišiel v závere prestupového obdobia z fínskej Tappary Tampere. Najskôr bol vo Švajčiarsku na skúške, na ktorej si vypýtal zmluvu do konca ročníka. Tridsaťštyriročný obranca v jeho závere oslavoval s novými spoluhráčmi ôsmy titul v kariére. "Bol som v správnych časoch na správnych miestach," hovoril takmer ospravedlňujúco pre Berner Zeitung Tabaček a potom dodal: "Ako junior som nikdy nič nevyhral."   Paradoxne, aj predchádzajúci Tabačkov klub Tappara hrá o titul vo fínskej lige, vo finále bojuje s Oulu a vedie 2:1 na zápasy. Podľa švajčiarskych novinárov je to už karma Tabaček. Martinský rodák odohral v play-off za Zürich štyri stretnutia, v ktorých dosiahol dve asistencie.  

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Švajčiarsko - National League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia