spravy.sk spravy.sk

Graňák nebol v Linköpingu spokojný, prestúpil do švajčiarskeho Fribourgu

"Ak budú všetky administratívne náležitosti vyriešené včas, Graňák môže nastúpiť už v piatok proti Bielu," uvádza sa na webe švajčiarskeho klubu

Slovenský hokejista Dominik Graňák prestúpil z Linköpingu do HC Fribourg-Gotteron. Podľa slov generálneho manažéra švédskeho tímu Fredrika Emvalla nebol spokojný so svojím časom stráveným na ľade a vo Švajčiarsku sa dohodol na kontrakte do konca sezóny. Po absolvovaní lekárskych testov by sa mohol v drese Fribourgu predstaviť už v piatkovom dueli NLA proti Bielu.

Tridsaťjedenročný slovenský reprezentant absolvoval náročné leto, počas ktorého sa sústredil výlučne na doliečenie niekoľkých nepríjemných zranení. V úvode ročníka sa pripravoval s extraligovým výberom HK Orange 20, do zápasového kolotoča však naskočil až v polovici novembra, a to v drese Linköpingu. Za švédsky tím odohral šestnásť stretnutí, v ktorých strelil jeden gól a pripísal si dve asistencie. V priemere strávil na ľade 17:27 minúty. "S Dominikom sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Bol toho názoru, že na ľade dostával málo priestoru. Nebudeme v tíme držať hráča, ktorý nie je spokojný. Preto sme spoločne s Dominikom dospeli k tomuto rozhodnutiu," povedal pre oficiálny web generálny manažér švédskeho klubu Fredrik Emvall.

K mužstvu Fribourgu by sa mal Graňák pripojiť po absolvovaní povinnej lekárskej prehliadky. "Ak budú všetky administratívne náležitosti vyriešené včas, Graňák môže nastúpiť už v piatok proti Bielu," uvádza sa na webe švajčiarskeho klubu.

Skúsený obranca, ktorý hokejovo vyrástol v Trenčíne a neskôr v pražskej Slavii, odohral v minulosti päť sezón v najvyššej českej súťaži v drese "zošívaných", tri vo Švédsku za Färjestad či Rögle a následne pôsobil štyri roky v KHL. S Dinamom Moskva zodvihol dvakrát nad hlavu Gagarinov pohár. V zbierke úspechov na klubovej úrovni má aj švédsky majstrovský titul s Färjestadom a český so Slaviou. Výraznú stopu zanechal aj v reprezentačnom drese SR, v ktorom absolvoval deväť svetových šampionátov. Bol členom strieborného tímu z MS 2012 v Helsinkách, kde si však v dueli základnej fázy proti Švajčiarsku (1:0) privodil spoločne s Marcelom Hossom zlomeninu ruky.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Švajčiarsko - National League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia