spravy.sk spravy.sk

Preisinger si Plzeň pochvaľuje, má radosť z podmienok aj dobrého piva

"Ak je pivo dobré, rád si ho dám. A v Plzni robia dobré pivo, vlastne najlepšie, aké som kedy pil. To sa musí uznať," dodal Preisinger

Slovenského hokejistu Miroslava Preisingera čaká nová kariérna kapitola. Po zámorskej juniorke, najvyššej domácej súťaži a KHL otestuje aj českú extraligu v drese Škody Plzeň a v novom prostredí je zatiaľ nadmieru spokojný. Nielen s kolektívom a podmienkami v klube ale aj kvalitou piva, ktoré má v meste svoju tradíciu.

Dvadsaťštyriročný odchovanec bratislavského hokeja sa v uplynulej sezóne dostal doma takmer na vrchol. V drese Banskej Bystrice si zahral premiérové extraligové finále, v ňom však vystavil "baranom" stopku obhajca z Košíc. Napriek získanému striebru a bodovo slušnej sezóne nechcel pokračovať v kariére na Slovensku. "Mojou prioritou bola česká extraliga, zo Slovenska som chcel ísť preč. A prvou voľbou bola Plzeň. Keď sa mi ozval agent, že mám možnosť ísť na skúšku, neváhal som ani chvíľku," cituje web idnes.cz Preisingerove slová.

Klub aj mesto ho ihneď zaujali: "Vedel som, že sú tu vo vedení bývalí hokejisti. A v takýchto kluboch to väčšinou dobre funguje. Zatiaľ sa mi to potvrdzuje," uviedol mladý útočník. Prvé dojmy z nového pôsobiska sú ideálne, nie však stopercentné. Pohodu sťažujú v súčasnosti extrémne vysoké teploty, ktoré výrazne zhoršujú kvalitu ľadu počas letnej prípravy. "Teplo mi robí problémy, nie je to ideálne, ale všetko sa to zlepší. S týmito podmienkami sa musíme vyrovnať, aj to je súčasť hokeja. Ale chalani v kabíne sú v pohode a tréneri taktiež. Zatiaľ je to všetko na jednotku."

Plzeň sa bývalému útočníkovi bratislavského Slovana v KHL nezapáčila len po hokejovej stránke. V meste je veľmi populárnym koníčkom pitie piva. "Ak je pivo dobré, rád si ho dám. A v Plzni robia dobré pivo, vlastne najlepšie, aké som kedy pil. To sa musí uznať," dodal Preisinger.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia