spravy.sk spravy.sk

Hrôzostrašné zranenie Stasenka (VIDEO)

KHL zažila v priebehu pár dní dve hrozivo vyzerajúce scény. Najprv prerezala korčuľa Ladislava Nagya nešťastným spôsobom krk Vitalija Sitnikova a v utorok inkasoval bieloruský obranca Nikolaj Stasenko tvrdú strelu priamo do tváre.

Kontinentálna hokejová liga zažila v priebehu pár dní dve hrozivo vyzerajúce scény. Najprv prerezala korčuľa Ladislava Nagya nešťastným spôsobom krk Vitalija Sitnikova a v utorok inkasoval bieloruský obranca Nikolaj Stasenko tvrdú strelu priamo do tváre.

Stasenko sa snažil blokovať strelu Sergeja Šumakova z Novosibirska, puk ho ale zasiahol obrovskou rýchlosťou do tváre. Do akcie sa tak okamžite dostali záchranári. Počas odvozu z ľadu zamával divákom, ale diagnóza nie je taká priaznivá. Podľa KHL utrpel traumatické poranenie mozgu. Jeho klub Severstaľ Čerepovec potvrdil, že s ním nebude môcť počítať minimálne štyri mesiace, jeho stav je ale našťastie stabilizovaný.

Dvadsaťosemročný Stasenko odohral v KHL 254 zápasov, v ktorých strelil šesť gólov a zaznamenal 26 bodov. Bielorusko reprezentoval na olympiáde v roku 2010 i na piatich majstrovstvách sveta.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia