spravy.sk spravy.sk

Kudroča prepustili z nemocnice, kolaps asi spôsobilo vyčerpanie organizmu

Pravdepodobne došlo k vyčerpaniu organizmu z dôvodu nedávno prekonanej virózy a zápalu perikardu. Zostávajúce vyšetrenia bude absolvovať ambulantne," uviedol klubový lekár Martin Blažek

Necelý deň po hororovom momente prepustili slovenského hokejistu Kristiána Kudroča z nemocnice do domácej liečby. Zdravotný stav obrancu Škody Plzeň, ktorý skolaboval počas stredajšieho semifinálového duelu play off českej extraligy na ľade Sparty Praha, je podľa klubovej webstránky stabilizovaný.

Tridsaťštyriročný zadák náhle skolaboval po druhej tretine pri odchode do šatne. Vďaka rýchlemu zásahu realizačného tímu sa mu dostalo prvej pomoci, zdravotníci ho s kyslíkovou maskou na tvári preniesli do ošetrovne v útrobách O2 arény a následne ho sanitka previezla do nemocnice Královské Vinohrady. "Kristián bol z dôvodu podozrenia na akútne srdcové problémy hospitalizovaný vo fakultnej nemocnici na Vinohradoch. Uskutočnené vyšetrenia však akútne postihnutie vylúčili, a preto bol dnes prepustený do domáceho ošetrenia. Pravdepodobne došlo k vyčerpaniu organizmu z dôvodu nedávno prekonanej virózy a zápalu perikardu. Zostávajúce vyšetrenia bude absolvovať ambulantne," uviedol pre web Škody Plzeň klubový lekár Martin Blažek.

Pozitívna správa potešila hráčov i vedenie klubu. "Všetci sme veľmi radi, že je Kristián v poriadku a bol prepustený z nemocnice. V takých chvíľach ide všetko ostatné bokom a dôležité je iba zdravie hráča. Celý klub mu teraz drží palce a praje skoré uzdravenie, aby sa mohol zasa vrátiť na plzenský ľad. Vo zvyšku play off budeme bojovať aj za neho," sľúbil generálny manažér klubu Martin Straka.

Nejde pritom o prvý Kudročov kolaps. V auguste 2014 počas jeho pôsobenia v Omsku ho v zápase o Pohár prezidenta Kazachstanu tvrdo narazil Jaroslav Alševskij z Nižnekamsku, robustný bek síce striedanie dokončil, ale potom v šatni pre ťažký otras mozgu skolaboval. Vicemajster sveta z Helsínk 2012 musel potom celú vlaňajšiu sezónu pre následky zranenia vynechať, pred aktuálnym ročníkom sa dohodol na zmluve s Plzňou. "Stopercentne sa to nedá povedať, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to nemalo žiaden vplyv. Definitívne to však budeme môcť vyhlásiť až po všetkých vyšetreniach," dodal Blažek.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia