spravy.sk spravy.sk

Kubka s Preisingerom budú hrať za Plzeň aj nastávajúcu sezónu

"Teší ma, že Plzeň prejavila záujem, aby som tu zostal aj ďalší rok. S rodinou sme tu spokojní, zotrvať v Plzni bola moja priorita. Som rád, že to klaplo," dodal Kubka

Slovenskí hokejisti Branislav Kubka a Miroslav Preisinger budú aj v nastavajúcej sezóne hráčmi Škody Plzeň. Český extraligista v pondelok oficiálne informoval o ich zotrvaní v klube.

Obaja členovia širšieho kádra slovenskej reprezentácie patrili v uplynulom ročníku k tímovým oporám. Obranca Kubka absolvoval v Plzni druhú sezónu, center Preisinger premiérovú. Z letnej skúšky sa však prepracoval k dobrému angažmánu. "Miro prišiel na skúšku, podpísali sme ho a do zranenia v play off podával veľmi dobré výkony. Aj po návrate bol pre náš tím platným hráčom. Verím, že keď s nami absolvuje letnú prípravu, môže na tom byť v nastavajúcom ročníku ešte lepšie. Braňo Kubka je defenzívna istota, veľmi sme si ho chceli udržať. Nech nastúpi s kýmkoľvek, vytvorí opäť stabilnú obrannú dvojicu," uviedol na oficiálnom klubovom webe športový manažér Tomáš Vlasák.

Preisinger odohral za Plzeň v súčte základnej časti a play off dovedna 61 stretnutí, v ktorých nazbieral sedemnásť kanadských bodov za šesť gólov a jedenásť asistencií. "Som rád, že môžem pokračovať v Plzni aj ďalší rok. Mám za sebou dobrú sezónu. Na zmluve sme sa dohodli s vedením klubu už počas play off, ale aj keby som nemal túto istotu, hral by som rovnako. Vždy však pomôže, keď máte istotu toho, čo bude ďalej," uviedol.

Kubka si dres "škodovky" obliekol v 57 stretnutiach s bilanciou jeden gól a šesť asistencií. Patril k výrazným obranným oporám mužstva. "Teší ma, že Plzeň prejavila záujem, aby som tu zostal aj ďalší rok. S rodinou sme tu spokojní, zotrvať v Plzni bola moja priorita. Som rád, že to klaplo," dodal Kubka.

Škoda ukončila svoje sezónne putovanie v najvyššej českej súťaži v semifinále play off, v ktorom ju vyradila Sparta Praha 2:4 na zápasy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia