spravy.sk spravy.sk

Novotný skončil v Čeľabinsku, má mononukleózu

"Všetko bolo v poriadku, ale počas kempu vo Fínsku som cítil väčšiu a väčšiu únavu. Po presune do Čeľabinsku som išiel na vyšetrenie a nakoniec sa ukázalo, že mám mononukleózu," uviedol Novotný

Český hokejový útočník Jiří Novotný predčasne ukončil svoj angažmán v tíme KHL Traktor Čeľabinsk. Dôvodom je mononukleóza, ktorá 33-ročného útočníka vyradila z hry na niekoľko mesiacov. Informáciu priniesol web hokej.cz.

Novotný mal za sebou dvojročný angažmán v Lokomotive Jaroslavľ a v Čeljabinsku chcel potvrdiť svoje kvality. Napokon však v klube skončil bez odohratia jediného súťažného zápasu v Kontinentálnej hokejovej lige. "Všetko bolo v poriadku, ale počas kempu vo Fínsku som cítil väčšiu a väčšiu únavu. Po presune do Čeľabinsku som išiel na vyšetrenie a nakoniec sa ukázalo, že mám mononukleózu. Angažmán v tomto klube som bral veľmi vážne a veľa som sa k nemu upínal," uviedol Novotný pre hokej.cz. Skúsený útočník chápe aj rozhodnutie vedenia klubu, ktoré si nemohlo dovoliť mať na listine zranených jedného z legionárov. "Klub chápem. Nikto nevie, ako dlho budem mimo hry. Nedá sa očakávať, že sa skoro uzdravím, budem pokračovať dva alebo tri mesiace," poznamenal Novotný.

Majster sveta z roku 2010 verí, že z najhoršieho je už vonku. "Nejaký čas som ležal v nemocnici a vôbec mi nebolo dobre. Teraz sa cítim omnoho lepšie, ale musím mať pokoj. Fyzická záťaž je vylúčená minimálne ďalšie dva alebo tri mesiace. Nikam sa neponáhľam, táto choroba potrebuje čas. Som doma s rodinou v pokojnom režime a pod dohľadom lekárov. Budem chodiť na pravidelné kontroly a keď to bude možné, pomaly začnem s tréningom," dodal.

Novotný štartoval na siedmich svetových šampionátov, z ktorých si priniesol jednu zlatú a dve bronzové medaily. Štartoval aj na olympiáde v Soči. V NHL odohral za tímy Buffala Sabres a Columbus Blue Jackes celkovo 193 zápasov, v ktorých získal 51 bodov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia