spravy.sk spravy.sk

Švehla po návšteve dejiska MS 2017: Zázemie svetovej úrovne

"Keďže sme v renkingu štvrtí najvyššie, bude tomu zodpovedať aj výber kabíny. Domáci sú umiestnení do šatne miestneho tímu. Kabíny sú priestranné a uvidíme, ktorú nám napokon pridelia," objasnil Švehla

Generálny manažér slovenskej reprezentácie Róbert Švehla navštívil v utorok dejisko budúcoročných majstrovstiev sveta. V Kolíne nad Rýnom, v ktorom odohrajú Slováci všetky zápasy základnej A-skupiny, si bol prezrieť miestnu Lanxess Arénu i hotel Maritim, v ktorom bude mužstvo počas šampionátu ubytované.

"Zázemie Lanxess arény je na svetovej úrovni. Ide o jednu z najväčších arén v Európe a do hľadiska sa zmestí 18 500 divákov, čo je veľké číslo. Zázemie v hale je na výbornej úrovni a na nemeckých organizátoroch vidno, že s organizovaním veľkých podujatí majú bohaté skúsenosti," zhrnul Švehla svoje dojmy z arény. Švehlu samozrejme zaujímala aj šatňa, v ktorej sa Slováci zložia počas MS. "Keďže sme v renkingu tímov z kolínskej skupiny štvrtí najvyššie, tomu bude zodpovedať aj výber kabíny. Domáci sú automaticky umiestnení do šatne miestneho tímu žralokov. Kabíny sú priestranné a uvidíme, ktorú nám napokon organizátori pridelia. Máme vytypovaných niekoľko možností, tak verím, že nám organizátori pridelia nami vybranú kabínu," uviedol pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

{+t156486}

Tím bude počas MS ubytovaný v hoteli Maritim, ktorý sa nachádza na pravom brehu rieky Rýn. Je to veľký kongresový hotel, v ktorom nájdu svoj prechodný domov všetky ostatné mužstvá A-skupiny, okrem Rusov. "Hotel je štandardne vybavený, jeho predstaviteľom sme predostreli naše požiadavky. Je výborné, že je vzdialený od arény necelých päť minút autobusom alebo necelých dvadsať minút chôdzou," prezradil Švehla.

Zverenci trénera Zdena Cígera otvoria svoje účinkovanie na MS 2017 v sobotu 6. mája súbojom s nováčikom elitnej kategórie Talianskom. V základnej A-skupine v Kolíne sa ďalej stretnú s Lotyšskom, Dánskom, domácim Nemeckom, Ruskom, USA a Švédskom. Parížsku B-skupinu tvoria tohtoroční finalisti - majstrovská Kanada a Fínsko, okrem nich a domácich Francúzov sa v nej predstavia i Česi, Švajčiari, Bielorusi, Nóri a Slovinci. Slováci odohrali svoje zápasy v Kolíne nad Rýnom aj na MS 2010, kde obsadili konečné dvanáste miesto. V Lanxess Aréne sa uskutoční 34 zápasov vrátane semifinále aj súbojov o medaily, parížska hala Bercy (14 500) bude dejiskom 30 duelov vrátane dvoch štvrťfinále.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2017

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia