spravy.sk spravy.sk

Od slávneho kiksu Patrika Štefana uplynulo desať rokov (VIDEO)

"Je mi jasné, že toto video budú sledovať ľudia ešte roky a bude mať milióny videní," vyslovil sa Patrik Štefan pred desiatimi rokmi.

Českého útočníka Patrika Štefana si hokejová história pamätá predovšetkým ako jednu z najhorších jednotiek draftu. Klub Atlanta Thrashers si ho vybral v roku 1999 z prvého miesta a obrovské očakávania nedokázal naplniť. Počas šiestich sezón v drese Thrashers sa nikdy nepresadil tak, ako sa to od jednotky draftu čaká a po ďalšej nemastnej-neslanej sezóne v Dallase sa vrátil do Európy. Tam už odohral iba tri zápasy za švajčiarsky Bern a následne ukončil pre chronické zdravotné problémy kariéru.

Jeden moment jeho krátkej kariéry však predsa len do histórie vstúpil. A práve dnes tento moment oslavuje desaťročné jubileum.

"Je mi jasné, že toto video budú sledovať ľudia ešte roky a bude mať milióny videní," vyslovil sa Patrik Štefan pred desiatimi rokmi. V tom čase obliekal dres Dallasu Stars a 4. januára 2007 sa rútil v závere zápasu proti Edmontonu na prázdnu bránku. Všetko nasvedčovalo tomu, že český útočník skóruje a spečatí víťazstvo Hviezd na 6:4.

To sa však nestalo. Štefan nepochopiteľne zlyhal a jeho krajan Petr Sýkora ho následne obral o puk. Ten posunul Ryanovi Smythovi, puk sa dostal k Alešovi Hemskému a ten dokázal tri sekundy pred koncom prekonať Martyho Turca. Vyrovnané, 5:5. A Štefan sa do histórie zapísal ako hráč, ktorý nezvládol najľahšiu situáciu na svete.

"Zažili sme tu zázrak," usmieval sa po zápase tréner Oilers Craig MacTavish. "Nikdy som niečo také nevidel. Toto je jeden z tých momentov, na ktoré nikdy nezabudnete."

"Napokon sme získali dva body a tak sa na tom môžem už len smiať," uviedol Štefan po zápase. "Nebolo to tak, že by som minul bránku. Ľad bol veľmi zlý a tak som sa ho snažil doviezť puk až k bránke. Tesne pred zakončením mi však puk preskočil cez hokejku. Už som s tým veľa urobiť nemohol."

 

Zdroj: Sportsnet.ca

 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia