spravy.sk spravy.sk

Liptáci padajú čoraz hlbšie, prídu o Rudolfa Hunu?

Hokejisti Liptovského Mikuláša nebodovali už v šiestom dueli po sebe. V nedeľňajšom stretnutí 42. kola Tipsport ligy padli aj na ľade Martina 2:4 a prepadli sa tak už na deviatu priečku, ktorá by v konečnom zúčtovaní znamenala baráž. Lepšie obdobie zažívajú zverenci trénera Paukovčeka, ktorí zvíťazili tretí raz v rade a na siedmej priečke sa vzdialili svojim prenasledovateľom. Obidva tímy si vzájomný duel zopakujú už v utorok v Liptovskom Mikuláši v dohrávanom súboji pätnásteho kola.

"Výborne nám zahrali všetky štyri formácie. Neskôr sme to stiahli na tri a uhrali stretnutie až do konca. Veľmi nás teší, že sme sa trochu vzdialili Liptákom a ak to v utorok potvrdíme, budeme na tom zas o trochu lepšie," neskrýval spokojnosť po zápase trojbodový Galamboš. Martin sa po ťažkom období, zdá sa, dostáva do formy. Čo stojí za obratom výsledkov? "Veľa zápasov sme sa trápili v zakončení. Nehrali sme vyslovene zle, ale góly nám nepadali a súper nám vždy nejaký šťastný dal. Posledné dve-tri stretnutia je to lepšie a preto sa to otočilo," pokračuje skúsený center, ktorý by rád v utorok zveľadil náskok svojho tímu pred Liptákmi: "Vieme, o tom, že majú šnúru prehier. Doma budú chcieť určite bodovať a musíme sa na to pripraviť. Ak budeme hrať tak, ako v nedeľu, môžeme zvíťaziť."

"Nie je dobré, keď sa prehráva. Je to naša šiesta prehra po sebe, strašne sa narobíme. Potom prídu hlúpe chyby alebo fauly a z toho pramenia naše inkasované góly. Potom sa nám už ťažko otáčajú zápasy. Je to v nás, musíme sa z toho poučiť a bodovať už v utorok doma," hovoril po stretnutí Rudolf Huna: "Po šiestich prehrách nemôže vládnuť v kabíne dobrá nálada. Nie je to dobré, treba však bodovať a v utorok to Martinu vrátiť." V poslednom čase sa na Liptove začalo hovoriť o črtajúcom sa odchode Rudolfa Hunu do Košíc. Čo na to vraví samotný hráč? "Šumov už bolo od začiatku sezóny veľmi veľa. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni, ako to celé dopadne. Rozhodne sa o tom v správnej chvíli. Teraz sa sústredím na utorok a potom sa uvidí, čo bude," dodal Huna.

Sklamaný bol po zápase aj Matúš Sukeľ: "Je to dosť veľa prehier, musíme začať vyhrávať, lebo takto to ďalej nejde. Mužstvá okolo nás bodujú a my sa musíme prebrať. V utorok už musíme zvíťaziť! Sezónu sme odštartovali dobre, pohybovali sme sa v strede tabuľky. Posledný mesiac však už padáme dole. Verím, že sa vzchopíme," burcuje spoluhráčov mladík, ktorý sa v utorok predstaví opäť v drese Liptákov: "Pendlovanie medzi Slovanom a Mikulášom zvládam v pohode. Som rád, keď tam môžem ísť získať nejaké skúsenosti. Rád hrám však aj za Liptovský Mikuláš. Robím všetko preto, aby som pomohol mužstvu. Na najbližší trip necestujem, ostávam hrať za Mikuláš."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia