spravy.sk spravy.sk

Desať najkrajších momentov tisíckara Henrika Sedina

Klub hráčov NHL s tisíc bodmi získal v januári v priebehu niekoľkých dní dvoch nových členov. Po Alexandrovi Ovečkinovi pokoril magickú métu i Henrik Sedin.

Útočník Vancouveru Canucks dosiahol tisíci bod ako 85. hráč histórie a dokázal to, čo sa pred ním nepodarilo ani takým klubovým legendám, akými boli Markus Näslund (756 bodov), Trevor Linden (733 bodov) či Stan Smyl (673 bodov). Obrať ho o pozíciu najproduktívnejšieho hráča Canucks všetkých čias môže azda len jeho brat Daniel, ktorý má na svojom konte momentálne 968 bodov.

Henrik Sedin a jeho brat Daniel predstavujú synonymum klubovej vernosti. Tisíckar Henrik má vo svojej zbierke Hartovu trofej, trofej Arta Rossa, King Clancy Trophy, je olympijským víťazom i majstrom sveta. Jediné čo mu stále chýba, je Stanleyho pohár (v roku 2011 stroskotal vo finále na Bostone).

Ak niekto nazbiera v NHL tisíc bodov, musí mať vo svojom profile množstvo úžasných momentov a krásnych gólov. Zámorský portál The Hockey Writers vybral desať najkrajších momentov Henrika Sedina.


zdroj: youtube.com

10. Sedin na Sedina k Sedinovi

Bratia Sedinovci predstavujú nerozlučnú dvojicu. Dvojičky vychované vo švédskom Ornskoldsviku hrávali bok po boku v MoDo, Vancouveri i švédskej reprezentácii. Deliť ich nemá význam, veď na ľade si rozumejú i naslepo. Typická ukážka spolupráce sa nachádza na desiatom mieste rebríčka.

zdroj: youtube.com

9. Nebezpečný aj s jednou rukou

V zápase proti Calgary v októbri 2014 Henrik predviedol svoju silu. Počas záverečnej hry bez brankára pretlačil Marka Giordana i Krisa Russela a na strelenie gólu mu stačila jedna ruka.

zdroj: youtube.com

8. Lob na brata

Jednou z hlavných zbraní Henrika Sedina je jeho dokonalý prehľad v hre. Počas kariéry rozdal v základnej časti NHL už 768 gólových asistencií. To, že dokáže nájsť spoluhráča za každých okolností, predviedol lobovanou prihrávkou na brata Daniela v roku 2010.
zdroj: youtube.com

7. Gól vo štvrtom predĺžení

Najdôležitejšie góly padajú v predĺženiach play-off zápasov. Jedenásteho apríla 2007 odohrali Canucks svoj najdlhší zápas v klubovej histórii, keď prvý súboj konferenčného štvrťfinále proti Dallasu dospel až do štvrtého predĺženia. Henrik ho ukončil po nezištnej prihrávke od dvojičky Daniela.zdroj: youtube.com

6. Šatanovský nájazd proti legende

Henrik Sedin patrí medzi majstrov samostatných nájazdov. Typickým "Šatanovským" blafákom si v novembri 2010 vychutnal i jedného z najlepších brankárov všetkých čias Martina Brodeura.zdroj: youtube.com

5. Šibalská asistencia zmrazila Babcocka

Parádna asistencia nemusí putovať priamo na hokejku. Henrik Sedin predviedol v zápase proti Detroitu v roku 2013 prehľad i predvídavosť, keď svojmu bratovi poslal cielenú nahrávku o mantinel. Šibalská akcia skončila gólom a tréner Red Wings Mike Babcock ostal na striedačke ako obarený. Na niečo také jednoducho svojho obrancu pripraviť nemôžete.
zdroj: youtube.com

4. Zlaté ručičky

Technika švédskeho útočníka budila rešpekt už od jeho príchodu do NHL. V stretnutí proti Anaheimu (v tom čase ešte Mighty Ducks) si pochutnal na obrane i brankárovi Jeanovi-Sebastienovi Gigeurovi.zdroj: youtube.com

3. Ukážkové prečíslenie

Henrik Sedin na góly vždy radšej prihrával, ako ich sám strieľal. Pri góle Alexa Burrowsa predviedol svoju nesebeckosť naplno. Brejk dvoch proti jednému zvládol ako z učebnice a Burrows mal pred sebou najľahšiu úlohu na svete. V tomto zápase proti San José išlo už o jeho štvrtú asistenciu a vytvoril tak nový klubový rekord v počte asistencií v stretnutí play-off. zdroj: youtube.com

2. Tancuj, tancuj, vykrúcaj

Trpezlivosť, techniku i kreativitu predviedol Henrik v súboji proti Los Angeles Kings v marci 2009. Obrancu Seana O´Donnella povykrúcal šikovnými otočkami a následne prekonal Jonathana Quicka svojim 101. gólom kariéry.zdroj: youtube.com

1. Sedin a lá Forsberg

Jednoruké zakončenie preslávil predovšetkým Peter Forsberg. Henrik Sedin však dokázal, že to čo zvládol jeden odchovanec MoDo, zvládne aj jeho mladší nasledovník. Už druhýkrát v tomto rebríčku si jeho techniku odniesol brankár San José Antti Niemi.
zdroj: youtube.com

Frajer na záver

Na záver tu máme ešte jeden bonus. V roku 2010 dopomohol bratovi Danielovi k hetriku brilantnou prihrávkou pomedzi nohy. Táto akcia dokonale charakterizuje spoluprácu švédskych dvojičiek, ktoré sa na ľade vidia i naslepo. 


Zdroj: Thehockeywriters.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia