spravy.sk spravy.sk

V Zápase hviezd víťazstvo Tímu Šatana po sam. nájazdoch

V Zápase hviezd Tipsport ligy zvíťazil Tím Miroslava Šatana nad Tímom Petra Bondru 19:18 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil útočník HKM Zvolen Radovan Puliš. Zaplnený zimný štadión v Poprade tlieskal mnohým vydareným akciám a zápas hraný 3x10 minút spestrili aj súťaže zručnosti. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal Arne Kroták.

Tím Bondra - Tím Šatan 18:19 sn (2:2 /4:1/, 2:1 /7:7/, 3:7 - 0:1)
Góly: 5. Hovorka (Hossa), 8. Suchý (Zagrapan), 12. Milam (Zagrapan), 15. Suchý (Kroták, Zagrapan), 21. Zagrapan, 22. Hovorka (Slovák), 27. Kroták (Novotný) - 4. Brejčák (Cardwell), 9. Puliš (Pataky), 17. Maione (Dudáš), 24. Puliš, 24. Pataky (tr. strieľ.), 25. Nagy (Maione), 26. Dudáš (Stümpel), 28. Brejčák (Puliš), 29. Dudáš (Nagy), 30. Brejčák (Stümpel), rozh. sam. nájazd Puliš

Tím Bondra: Volden - Suchý, Novotný, Kroták, Zagrapan - Milam, Slovák, Hossa, Hovorka - Mezei, Sandgren, Klhůfek, Heizer - Krištof

Tím Šatan: Bacashihua - Maione, Dudáš, Nagy, Bicek - Brejčák, Cardwell, Stümpel, Sukeľ - Hickmott, Buc, Pataky, Puliš

Po tom, čo operný spevák a herec Filip Tůma zaspieval slovenskú hymnu, vhodil prezident SR Andrej Kiska čestné buly Zápasu hviezd. Tomu predchádzala minúta ticha za nedávno zosnulého manažéra a trénera trenčianskej Dukly Jána Kobezdu. V úvodnej tretine diváci tlieskali štyrom gólovým akciám, po ktorých bol stav nerozhodný 2:2. Prvú prestávku spestrili tri súťaže hokejových zručností. Najskôr si tri góly pripísali Bondrovci, za ktorých v samostatných nájazdoch dvakrát uspel Hovorka a raz Hossa. Ten istý tím získal ďalší gól po úspechu v súťaži štafiet. Víťazná v zložení Slovák, Zagrapan, Novotný zdolala trojicu Buc, Hickmott, Brejčák. Treťou súťažou v prvej prestávke bola tvrdosť streľby. V nej dominoval košický obranca Martin Dudáš, ktorého najtvrdší pokus mal hodnotu 167,97 km/hod. Po súťažiach zručnosti bol pred druhou tretinou stav 6:3. V nej skórovali iba obrancovia. Za Bondrov tím najskôr Milam a Suchý zvýšili na 8:3, následne Maione upravil na 8:4. Aj v druhej prestávke boli na programe tri súťaže zručnosti. Presnosť prihrávok priniesla nerozhodný výsledok 6:6, v rýchlosti však získali ďalší bod Šatanovci. Zaslúžil sa oň Matúš Sukeľ, ktorý dosiahol na meranom úseku rýchlosť 44,24 km/h. Poslednou disciplínou bola streľba na terče. V nich bol úspešnejší Šatanov výber v zložení Nagy, Bicek, Hickmott, ktorý potreboval na zostrelenie 12-tich terčov 18 pokusov. Najpresnejším bol však obranca Bondrovho tímu Milam, ktorý ako jediný potreboval na štyri terče iba štyri pokusy. Po druhej súťažiach zručností bol tak stav 15:11 pre tím Petra Bondru. Tím Miroslava Šatana vedený trénerom Rostislavom Čadom v závere za stavu 18:17 skúsil hru bez brankára. Sedem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Brejčák.

O víťazovi tak rozhodli samostatné nájazdy. V nich napokon rozhodol Radovan Puliš, na ktorého úspešný pokus nedokázal odpovedať Marek Slovák.

Richard Lintner: "Chcem sa poďakovať všetkým, ktorý sa na tejto akcii podieľali. Myslím si, že divákom pripravili fantastickú akciu a verím, že aj diváci si užili tento fantastický večer."

Ladislav Nagy, kapitán víťazného Tímu Miroslava Šatana: "My sme veľmi radi, že sme vyhrali, pretože to už s nami vyzeralo veľmi zle. Po druhej tretine sme si povedali, že to ešte skúsime otočiť. Nájazdy, to už bol vabank, ale vyšlo to. Sme radi, že prišiel plný štadión a chceme poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prišli na zápas. Dúfam, že si to užili."

Rostislav Čada, tréner Tímu Miroslava Šatana: "Zápas začal veľmi vlažne, ale napokon sa ukázalo, že nikto nechce prehrať. Záver bol odohraný s týmto zámerom a myslím si, že vtedy brankári chytali naplno a aj hráči hrali s vysokým nasadením. V našej šatni panovala v druhej prestávke nespokojnosť a na hráčoch bola vidieť chuť neprehrať tento zápas. Veľmi sa mi páčilo, že som na Zápase hviezd videl veľké množstvo spokojných ľudí."

Matúš Sukeľ, najrýchlejší korčuliar: "Zápas som si užil. Diváci boli skvelí, takisto sa mi páčilo hrať v tomto tíme. Myslel som si, že ak ma už niekam nominujú, tak najskôr asi do súťaže o najrýchlejšieho korčuliara. Som rád, že som zvíťazil."

Daniel Brejčák, tri góly v zápase: "Tieto zápasy sa hrajú najmä ofenzívne a defenzívne úlohy idú bokom. Ja som si to užil a myslím si, že to aj bolo vidieť."

zdroj: huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia