spravy.sk spravy.sk

Doplácali sme na zranenia a limitovaný počet hráčov, uviedol Čada po odvolaní

Košickí hokejisti nevstúpia po siedmich rokoch do play-off z jednej z prvých dvoch pozícií. O šancu na vyššie postavenie ich pripravil slabý február a keď sa k tomu pridali v úvode marca dva bezgólové výkony v rade (v Trenčíne a doma proti Zvolenu), rozhodlo sa vedenie "oceliarov" pristúpiť k radikálnemu riešeniu.

"Správna rada HC Košice na svojom pondelkovom mimoriadnom zasadnutí odvolala z funkcie hlavného trénera A-mužstva HC Košice Rostislava Čadu. Spolu s ním končí pôsobenie pri seniorskom mužstve aj jeho asistent Marcel Šimurda," informoval stručným stanoviskom klub HC Košice na svojej webovej stránke.

Nám sa s trénerom Rostislavom Čadom podarilo spojiť. Ako zareagoval na prekvapivú správu? "Prijal som ju ako fakt, ktorý musí očakávať každý profesionálny hokejový tréner. Žiadne tušenie takéhoto vývoja som nemal a dozvedel som sa to po dnešnom tréningu. Zavolali ma na sekretariát klubu a pán prezident Mondík mi oznámil ukončenie spolupráce na základe nedostatočných výkonov ."

Šesťdesiatdvaročný kormidelník, ktorý priviedol Košice k dvom majstrovským titulom v rokoch 2010 a 2011, prijal správu o svojom odvolaní bez prehnaných emócií.

"Beriem to realisticky. Jedna práca skončila je otázkou času, kedy začne druhá," skonštatoval R. Čada. Príčiny spomínaných nedostatočných výkonov mužstva okomentoval nasledovne: "Ja som mal obavy už v minulosti a upozorňoval som na ne. Doplácali sme na dlhodobé zranenia a limitovaný počet hráčov. Bohužiaľ, moje obavy, ktoré z toho plynuli, sa aj naplnili. Stále však trvám na tom, že toto mužstvo ešte nepovedalo svoje posledné slovo."

Zo slov českého trénera je cítiť sklamanie z absencie zisku posíl v závere prestupového obdobia: "Na túto tému som sa vyjadril na správnej rade a výsledok všetci poznáme."

Rostislav Čada sa krátko po oznámení správy o odvolaní v Košiciach pobalil a vrátil sa späť do Brna. Košice počas zvyšnej časti sezóny povedie dvojica Miroslav Marcinko - Anton Bartánus.


Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia