spravy.sk spravy.sk

Pardavého prekvapila úroveň a atmosféra druhej ligy: Najstarší oslavovali ako za mlada

Druhá hokejová liga má za sebou svoj najkvalitnejší ročník. Vlaňajší tipsportligista z Piešťan sa nedostal ani do play-off, v semifinále stroskotali Bratislava i Brezno. V boji o titul si to rozdali najlepšie tímy západu a východu z Dubnice a Humenného.

V ich zostavách sa divákom predstavila celá plejáda bývalých veľkých hviezd a reprezentantov. Spomeňme len Jánoša, Melichárka, Kloudu, Šechného, Faitha či Kmiťa. Po tom, čo obaja súperi uspeli na domácich ľadoch, rozhodol o titule tretí zápas v Liptovskom Mikuláši. V divokej prestrelke uspeli po výsledku 7:6 zverenci trénera Jána Pardavého. 

Blahoželáme k víťazstvu v druhej lige. Dá sa vysvetliť prestrelka v rozhodujúcom zápase psychickou uvoľnenosťou oboch strán? Už pred sériou bolo totiž jasné, že o súťaž vyššie postúpia obaja...

Ján Pardavý: Osobne som očakával presne akúto uvoľnenosť. Na obidvoch tímoch, na hráčoch i na tréneroch však bolo vidieť, že tú čerešničku chce každý pre seba. Stretli sa dve najlepšie mužstvá ligy a bola to naozaj úplne iná hra ako počas celého dovtedajšieho play-off. Vôľa vyhrať bola silná a bol to boj až do konca. 

Tohtoročné finále druhej ligy bolo z pohľadu mien azda najatraktívnejšie v histórii. Dodalo mu to špeciálny punc?

Nemôžem porovnávať kvalitu súťaže s minulými rokmi, ale mnoho ľudí mi potvrdilo, že išlo naozaj o jednu z jej najlepších sezón. Už len tým, že v nej pôsobili nielen Dubnica, Humenné či Brezno, ale aj Bratislava a Piešťany. Na ľadoch sme videli veľa známych mien a bolo to v tých zápasoch cítiť. Osobne ma úroveň našej tretej najvyššej súťaže pozitívne prekvapila.

Rozhodujúci tretí zápas finálovej série sa hral na neutrálnej pôde v Liptovskom Mikuláši. Ako to ovplyvnilo atmosféru?

Musím povedať, že atmosféra tomu nechýbala. Z Dubnice i Humenného dorazili autobusy s fanúšikmi a bolo to naozaj veľmi dobré. Humenné získalo v základnej časti viac bodov a možno by si teda zaslúžilo výhodu domáceho ľadu. Takto však nastavili pravidlá a na neutrálnom ľade sme uspeli my.


Počas prvých dvoch finálových duelov prišlo na oba štadióny vyše 2500 divákov. Viac ako na štvrťfinále Tipsport ligy v Poprade či Zvolene. Prekvapilo vás to?

Veľmi príjemne! V Dubnici vládol hokejový ošiaľ počas celej sezóny a už v základnej časti sme mali návštevy okolo 500 až 600 divákov. V play-off to vyskočilo nad tisíc a finále už bolo parádne. Aj v Humennom bola skvelá atmosféra a plný dom. Sú to však mestá, v ktorých hokej dominuje a patria do prvej ligy. Tá návštevnosť bola naozaj skvelá, vyššia ako v niektorých extraligových mestách. 

Ako vyzerali majstrovské oslavy Dubnice?

Cesta autobusom bola ako počas extraligových čias. Zastávky na pumpách a veľká radosť. Práve najstarší hráči si to užívali najviac. Akoby vyhrali titul v Tipsport lige. Ja som sa zúčastnil len tej cesty autobusom, pretože na druhý deň som sa mal hlásiť v kabíne Dukly Trenčín. Nechcel som tam doraziť rozbitý, aj keď som napokon rozbitý bol. Chalani to však potiahli až do rána a dokonca vyrazili do ulíc Dubnice na rolbe. Užili si to parádne!

Dubnica si vybojovala miestenku do prvej ligy. Ako s ňou naloží?

V dubnickom vedení sú ľudia, ktorí majú o prvú ligu veľký záujem. Do tejto súťaže Dubnica patrí a možno by tam mala pôsobiť ako farma v spolupráci s Duklou Trenčín. Som presvedčený o tom, že vedenie v Dubnici urobí všetko pre zostavenie konkurencieschopného tímu pre prvú ligu. 

Teoreticky je stále možné i prvoligové derby Dubnica - Trenčín. Momentálne však pôsobíte aj na striedačke Dukly a takáto predstava by sa vám teda určite nepáčila...

Tak na to nechcem ani pomyslieť. V Trenčíne je teraz naozaj zložitá situácia, ktorú potrebuje Dukla zvládnuť. Ja ako Trenčan si pád Dukly do prvej ligy nedokážem predstaviť. 


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia