spravy.sk spravy.sk

Nitra má šancu na treble, juniorský titul po takmer dvadsiatich rokoch putuje pod Zobor

Po dlhých devätnástich rokoch sa juniorom Nitry opäť podarilo postaviť na najvyšší piedestál. Skoro dve dekády ubehli od posledného „bielo-modrého“ triumfu, keď sa presadilo družstvo okolo Juraja Kolníka, Miroslava Kováčika či Tomáša Chrenka, ešte pod názvom MHC Plastika Nitra. Mladí „Corgoni“ si zlaté medaily vybojovali až počas predĺženia v rozhodujúcom piatom finálovom stretnutí na ľade Trenčína.

Kapitán potiahol tím v správnej chvíli

Majstrovský celok ťahal za víťazstvami šikovný 21-ročný útočník Dávid König, ktorý okrem iného rozhodol o titule v 69. minúte. Pripísal si už viaceré štarty aj v seniorskom výbere Nitry, no a medzi juniormi si s kapitánskym „céčkom“ v tejto sezóne pripísal 26 gólov. Jeho posledný rok v juniorke tak zakončil najlepším možným spôsobom. „Samozrejme, som veľmi rád za víťazstvo, predsa sa len hralo o majstrovský titul. Hrdý som však na celý tím, všetkých chalanov. Tento titul je výsledkom práce celého tímu,“ povedal König pokračujúc, „znamená to pre mňa veľmi veľa. Je to pekná bodka na záver.“


Trénerovi sa splnila tajná túžba

Hokejisti nitrianskeho MMHK sa počas celej sezóny konštantne držali na čelných priečkach tabuľky aj vďaka trénerskému tandemu Kolečáni – Brňo. Hlavný lodivod Kolečáni už má na svojom konte viaceré úspechy. Ako asistent trénera už bol pri striebre a dvoch bronzoch s Nitrou v extralige a podarilo sa mu získať titul aj s tímom HK 96 Nitra v druhej lige.

Proti ambicióznej Dukle Trenčín však mladí Nitrania neboli v pozícii papierového favorita. Trenčania sa navyše posilnili o Mareka Hecla i Borisa Sádeckého, ktorí si zahrali navyše aj na šampionáte do 20 rokov. Druhý menovaný si zahral aj za Slovan v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige. „Rozprával som sa aj s chalanmi a oni vedeli, že mojou túžbou už na začiatku bolo vyhrať piaty zápas u nich proti Dukle, ktorá bude v plnej sile. A to sa mi splnilo, vyšlo to. Bol som presvedčený, že keď podáme stopercentný výkon a každý siahne na dno síl, budeme Trenčanom dôstojným súperom,“ uviedol pre web HockeyNitra.com 55-ročný tréner Kolečáni.

Čo hovoria na svojho lodivoda samotní hráči? „Je to veľmi skúsený tréner. Chce od nás jednoduchý a hlavne priamočiary hokej. Darilo sa nám hrať ofenzívne, čo sa aj ukázalo v počte strelených gólov za celú sezónu. Pre neho je dôležité čistenie predbránkového priestoru, čo zdôrazňuje každý zápas jeho povestnou kresbou,“ dodal s úsmevom na tvári talentovaný Adam Šimurda.

Matej Mrázik, ktorý asistoval pri dôležitom prvom nitrianskom góle v poslednom finálovom zápase, si pochvaľuje dobrú kondičnú prípravu. „Tréneri Kolečáni a Brňo nás od začiatku sezóny, či už na suchu alebo na ľade kvalitne pripravovali. Myslím si, že aj to bol dôležitý faktor v celom play-off, ktoré bolo fyzicky veľmi náročné, keďže sa hralo veľa zápasov v pomerne krátkom čase.“


Nitra so šancou na zisk troch titulov v jednej sezóne

Metropola Ponitria môže v prebiehajúcom roku získať až 3 tituly. Zatiaľ, čo seniorský tím privíta na svojom ľade v pondelok resp. utorok v úvodných dvoch semifinálových zápasoch Žilinu, mladí juniori svoj triumf už dávno oslavujú. Okrem nich si cenný úspech pripísali aj nitrianski veteráni, ktorí sa taktiež stali majstrami SR. „Oslavy boli, sú aj budú ešte bujaré. Hneď po príchode do Nitry sme išli s tímom osláviť úspech, ale tým to rozhodne nekončí a zisk zlatých medailí si ešte v najbližšom čase určite poriadne užijeme. Pocity sú pre mňa určite neopísateľné, keďže v Nitre za posledné roky chýbal výraznejší úspech v mládežníckom hokeji,“ nadšene podotkol Mrázik.

Nie všetci ale z majstrovského mladého kolektívu majú čas na posezónne oslavy. Kroky 18-ročného Adama Šimurdu už smerovali do neďalekých Piešťan, kde sa pripravuje spoločne s výberom reprezentácie do 18 rokov na blížiaci sa domáci svetový šampionát tejto vekovej kategórie. Aké ciele má šikovný obranca spod Zobora? „Určite chcem zabojovať a dostať sa na MS do 18 rokov, kde by mohol prísť nejaký úspech. Takým dlhodobejším cieľom je odohrať budúcu sezónu v zdraví, tak ako túto a dostať príležitosť v A-mužstve Nitry, ak sa to podarí, tak sa jej chytiť. Všetko je to ale na vedení a tréneroch,“ uzavrel náš rozhovor Šimurda.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Juniori

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia