spravy.sk spravy.sk

Slovákov trápili nevyužité šance a chyby v závere zápasu

Slovenskí hokejisti nevyužili v zápase so Švajčiarskom množstvo šancí, čo ich napokon stálo víťazstvo. Helvéti dokázali z minima využiť maximum, o svojej výhre rozhodli 48 sekúnd pred záverečnou sirénou.

"Je to veľká škoda, pretože sme mali prevahu v celom zápase. Ale na to sa dnes nehrá," povedal po zápase kormidelník Slovenska Zdeno Cíger. Jeho zverencov trápilo najmä to, že nedokázali za stavu 1:0 pridať ďalšie góly do siete výborne chytajúceho brankára Flüelera. "Mali sme pridať nejaké góly. Ja som mal dve čisté šance, pri prvej som trafil tyčku a pri druhej sa puk zamotal do dresu Bartánusovi a napokon skončil tesne vedľa bránky," krútil hlavou útočník Patrik Lušňák. Svojho kolegu v bránke súpera pochválil aj Július Hudáček: "Chytal naozaj vynikajúco."

Kapitán Vladimír Dravecký by chcel v sobotňajšej odvete vrátiť Švajčiarom prehru a je presvedčený, že chyby zo záveru prvého zápasu sa už nezopakujú. "Budeme mať určite videorozbor, takže si to musíme poriadne pozrieť. V sobotu nás čaká podobný zápas, ja verím, že ho vyhráme."

Zápas pritom mali Slováci výborne rozbehnutý, Kudrna skóroval už po 47 sekundách. Ďalšie góly však nepridali a súperovi napokon stačilo na víťazstvo dvakrát prekonať slovenskú obranu aj s brankárom."Mali sme prevahu celý zápas, takže prehra mrzí o to viac. My chceme vyhrať vždy, pretože sme správni športovci," povedal Dravecký a dodal: "Šancí sme mali veľa a navyše sme nevyužili presilovky."

Ďalším pozitívom na výkone domácich bolo, že Švajčiarov dokázali dostať pod tlak najmä dobrým pohybom. "Dnešný hokej je o korčuľovaní a kto bude na tom v tomto smere lepšie, ten vyhrá. My sme boli lepší aj v tomto smere, akurát sme doplatili na nevyužité šance," uzavrel kapitán výberu Zdena Cígera.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia