spravy.sk spravy.sk

Krivošík po prehre: S výkonom spokojnosť, s výsledkom nie

Skvelá atmosféra, sľubný výkon, ale bez bodového zisku. Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili do MS hráčov do 18 rokov divácky mimoriadne atraktívnym zápasom s Fínskom, v ktorom dokázali otočiť skóre z 0:3 na 4:3, ale napokon odchádzali smutní. Podľa krídelníka Filipa Krivošíka môžu byť mladí Slováci spokojní s predvedeným výkonom.

Skvelú atmosféru, ktorú slovenskému tímu vytvorilo publikum na popradskom štadióne, mnohí z hráčov opisovali ako zážitok na celý život. Takmer 4000 hlasiviek neustálo hnalo vpred domáci tím, ktorého hráčom divácky tlak nielenže nezväzoval ruky, ale naopak im významne pomohol. "Je to zážitok na celý život. Diváci nám vytvorili skvelú atmosféru. Verím, že v ďalšom zápase potešíme fanúšikov víťazstvom. Ja sa chcem osobitne poďakovať za podporu mojej rodine, ktorú som mal v hľadisku," uviedol Krivošík.

Podpora publika neutíchala ani v 29. minúte, v ktorej sa Fíni dostali do vedenia 3:0 a zdalo sa, že domácich výrazne prevýšia. Po okamžitej gólovej odpovedi Patrika Hrehorčáka však nasledovala rýchla stíhacia jazda a v 37. minúte už Slováci viedli 4:3. "Vedeli sme, že Fíni budú hrať aktívne. My sme v druhej tretine prehrávali 0:3, ale zaslúžene sme otočili na 4:3. Myslím si, že spokojní môžeme byť s predvedenou hrou, ale s výsledkom nie," mrzelo po stretnutí Krivošíka. Na slovenskom obrate mal významný podiel útočník Patrik Hrehorčák, ktorý v dobre známom popradskom prostredí v priebehu dvoch minút dvakrát presne namieril a upravil na priebežných 2:3. "Presvedčili sme sa, že môžeme hrať s každým. V príprave sme nedávno odohrali kvalitné zápasy proti Čechom a Švédom, teraz aj proti Fínom," poznamenal Hrehorčák.


Domáci tím sa z tesného náskoku 4:3 tešil len krátko. Fíni v závere druhej časti vyrovnali a v gólovo omnoho chudobnejšej tretej časti napokon rozhodli o víťazstve. "Až na pár výpadkov sme hrali zodpovedne a vedeli sme, že ak budeme v našej hre stále pokračovať, tak to otočíme. To sa nám aj podarilo, ale napokon nemôžeme byť spokojní s výsledkom. K tomu, aby sme vyrovnali, nám chýbalo málo. Aj sa nám podarilo streliť gól v závere zápasu, ale rozhodcovia ho neuznali. Na to sa však nevyhovárame," dodal Krivošík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: MS 2018

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia