spravy.sk spravy.sk

Prezidentom HC Košice Július Lang, trénermi Jančuška s Bačom

Novým prezidentom HC Košice je Július Lang. Tím „oceliarov“ povedie v budúcej sezóne trénerská dvojica Milan Jančuška – Jerguš Bača a oficiálne ukončenie kariéry oznámil útočník Peter Bartoš.

Ako oznámil v rámci utorkovej tlačovej konferencie, v novej sezóne bude trénerom mládežníckeho tímu Košíc.

Július Lang nahradí na poste prezidenta klubu Juraja Mondíka. Bývalý predseda dozornej rady má o fungovaní klubu prehľad a plánuje viaceré zmeny. Ako je v Košiciach tradíciou, do hokejového klubu prichádza zo spoločnosti U. S. Steel, pričom už počas svojho predstavenia ubezpečil, že jej finančná podpora hokeju bude pokračovať i naďalej.

"V tejto chvíli prebieha tvorba novej správnej rady a ďalšie zmeny teda prísť môžu. Verím, že do konca mesiaca budeme mať novú správnu radu a tá rozhodne ako ďalej. V prvom rade chceme vrátiť Košiciach chuť z hokeja. Dvakrát v rade sme neboli schopní dostať sa do finále a aj preto došlo k týmto zmenám. Našou prvoradou úlohou bude poskladať spoločne s trénermi dobrý tím," rozhovoril sa Július Lang, ktorý naznačil zmenu filozofie legionárskej štruktúry tímu. "Nevylučujeme hráčov spoza oceánu, čo by bola v Košiciach novinka. Videli sme, že títo hráči sa v extralige presadzujú a rozmýšľame aj o Švédoch či Fínoch. Chcem však zdôrazniť, že našou prvoradou ambíciou bude dať šancu našim odchovancom. Všetko sa nedá zmeniť okamžite a veci budeme riešiť za pochodu. Verím, že úspech príde a podarí sa nám vrátiť divákov na tribúny. Hlavným cieľom je samozrejme návrat na majstrovský trón a ja verím, že nám k tomu pomôže i dvojica skúsených trénerov, ktorú sme angažovali."


Spomínanú dvojicu tvoria Milan Jančuška a Jerguš Bača. Obaja v minulosti pôsobili v Košiciach ako hráči, Jančuška aj ako tréner. 

"Prišiel som sem s veľmi dobrými pocitmi. V Košiciach som trénoval naposledy pred štrnástimi rokmi a za ten čas sa v košickom hokeji zmenilo veľa vecí. Som rád, že nastal čas na návrat a s pánom Bakošom sme sa dohodli veľmi rýchlo a korektne. Prichádzam v čase potreby prebudovania tímu a určitú predstavu samozrejme mám. Ostáva deviatka hráčov so zmluvou a uvidíme kto sa k ním pridá. Potrebujeme čas, pretože rokovania prebiehajú a ešte nie sú uzatvorené," uviedol Milan Jančuška, ktorý priviedol v čerstvo skončenej sezóne k bronzu tím Žiliny. A práve v jej vodách plánuje zaloviť hneď na úvod. "Nechcem ich menovať, ale záujem mám o dvoch hráčov. Káder budeme formovať za pochodu a tím chceme vhodne doplniť typologicky i herne. Myslím si, že tím uzatvoríme až niekedy v septembri."

Z pohľadu cieľov má nový tréner "oceliarov" jasno. "Do Košíc som prichádzal vždy s cieľom vyhrať a inak tomu nebude ani teraz. Urobíme všetko preto, aby sme vrátili tento klub do finále. Som produktom košického hokeja, tu som hokejovo vyrástol a teraz chcem vrátiť Košiciam atraktívny hokej, ktorý by prilákal divákov späť do hľadiska. Nebude to ľahké, pretože prebudovanie tímu trvá spravidla dlhší čas. Košice si však nemôžu dovoliť čakať dlho. Máme stanovené ciele a tie chceme splniť."

Zároveň s oficiálnym oznámením novej trénerskej dvojice sa košický klub rozlúčil s útočníkom Petrom Bartošom, ktorý vo veku 43 rokov ukončil aktívnu kariéru. "V prvom rade sa chcem poďakovať klubu za to, že mi umožnili hrávať za HC Košice. Rozhodol som sa obrátiť list a ísť v živote ďalej," uviedol Bartoš, ktorý sa stane jedným z mládežníckych trénerov v HC Košice. Podľa generálneho manažéra HC Košice Juraja Bakoša sa Peter Bartoš s kariérou rozlúči pred niektorým zo septembrových zápasov HC Košice.

Osemtýždňovú prípravu na suchu odštartujú Košičania 9. mája. Nasledovať bude individuálna príprava a od 24. júla fáza na ľade.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia