spravy.sk spravy.sk

Košice odštartovali prípravu s trojicou posíl

Hokejisti HC Košice dnes začali letnú prípravu na novú sezónu. Trénerská dvojica Milan Jančuška - Jerguš Bača začala prácu s obmedzeným počtom hráčov a príchody ďalších mien sú zatiaľ vo fáze prípravy. Isté je, že v tíme ostávajú deviati hráči s platnými zmluvami a z doterajších opôr ide predovšetkým o Ladislava Nagya, Richarda Jenčíka a Jiřího Biceka.

"Verím, že bremeno zodpovednosti nebude ležať len na ich pleciach, ale určite by mali patriť medzi našich lídrov," vyslovil sa tréner Milan Jančuška.

Novými tvárami v tíme sú Václav Čížek, Martin Bača a Šimon Petráš.

"Martin Bača je typom nekompromisného a herne vyspelého hráča. Spoločne s Martinom Dudášom budú mať za úlohu pritvrdiť a chrániť našich najlepších hráčov. V tomto smere sa nám nemôže stať, že budeme ťahať za kratší koniec povrazu. Václava Čížeka poznám zo Žiliny a ide o kreatívneho, skúseného a kvalitného obrancu s dobrou prihrávkou. Chceme ho využívať aj v presilových hrách. Šimon Petráš je mladý a talentovaný útočník, ktorý prispeje k omladeniu kádra," predstavil košické posily Jančuška. "Okrem toho ostávajú všetci mladí hráči, ktorým chceme dať ďaleko väčšiu šancu a priestor ako v predošlých rokoch. Pevne verím, že v krátkej dobe dotiahneme aj príchody ďalších hráčov."

Finálnu podobu kádra HC Košice by sme mali spoznať až v priebehu mesiacov august a september. V pozícii brankárskej dvojky ostáva Vladislav Habal, jednotku plánujú nájsť Oceliari v zámorí.

"Momentálne pracujeme na finalizácii príchodu troch, štyroch hráčov. Akonáhle to bude dotiahnuté, ostanú nám približne štyri miesta určené pre legionárov," pridal Jančuška.

"Hrať za Košice je výzva," uviedol Václav Čížek po príchode do metropoly východu. "Ide o jeden zo slovenských top tímov a vieme, že ambície budú vysoké. Buduje sa tu nové mužstvo a všetci chceme byť úspešní. Ja sa na to teším."

Veľmi podobne vníma svoj príchod do Košíc aj Martin Bača. "Košice ma kontaktovali už počas minulej sezóny, dotiahlo sa to však až teraz. Je to pre mňa výzva a dúfam, že pomôžem mužstvu. Mojou úlohou je väčšinou tvrdá hra a cieľom je znepríjemniť hru súperom."

Osemtýždňovú prípravu na suchu spestrí aj niekoľko celodenných túr vo Vysokých Tatrách, či futbal, basketbal a kickbox.

Aktuálny káder HC Košice:

brankár:Vladislav Habal
obrancovia:Martin Bača, Václav Čížek, Martin Dudáš, Patrik Koch, Lukáš Matejka, Christian Michalčin, Eduard Šedivý
útočníci: Jiří Bicek, Peter Boltun, Richard Jenčík, Tomáš Klíma, Ladislav Nagy, Martin Novotný, Šimon Petráš, Jakub Suja, Dávid Šoltés, Filip Vrábeľ


Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia