spravy.sk spravy.sk

Tatar o novom repre trénerovi: Verím voľbe Mira Šatana

V sezóne 2010/11, keď Tomáš Tatar zbieral svoje prvé štarty v najprestížnejšej lige sveta, tréner Craig Ramsay viedol posledný raz z pozície hlavného kouča mužstvo NHL. Zatiaľčo slovenský krídelník naskočil v Detroite na deväť stretnutí a vsietil jeden gól, Ramsay stál na lavičke Atlanty Thrashers pri jej historicky poslednom ročníku.

Neskôr už šesťdesiatšesťročný kormidelník viedol len ako asistent Floridu a Edmonton, naposledy pôsobil ako konzultant v Montreale. Teraz prvýkrát povedie národný tím. „Sledujem dianie pri reprezentácii, nového trénera som však ešte nestretol a ani sa zatiaľ nepoznáme. Pri zápasoch vždy vnímam najmä káder súpera, málokedy sa pozerám na meno trénera. Niečo som si však už o ňom napozeral a myslím si, že to môže byť dobrý krok. Je to človek s veľkými skúsenosťami a nášmu hokeju môže len pomôcť. Ide o momentálnu voľbu Mira Šatana a ja jeho voľbe plne dôverujem. Aj na Svetovom pohári odvádzal Miro svoju prácu výborne, žali sa úspechy, takže sa neobávam, že by náš národný tím nebol v dobrých rukách. Čaká ich v týchto dňoch prvé sústredenie, poskladal sa určitý tím a uvidíme, ako rýchlo sa začlenia doňho nové prvky, ktoré pán Ramsay prinesie,“ komentoval smerom k niekdajšiemu ľavému krídelníkovi exkluzívne pre HOKEJ.sk Tomáš Tatar.

Do letných plánov si musel ilavský rodák vmestiť aj arbitrážny súd, na ktorom sa dohadovala nová zmluva s Detroitom Red Wings. Po jeho verdikte môže byť náš hokejista šťastný, podpísal totiž štvorročný kontrakt v hodnote 21,2 milióna dolárov. Popri tom sa venoval aj rekonvalescencii po operácii ramena, kvôli ktorému mal pôvodne vynechať aj úvod ročníka, všetko však smeruje k pozitívnejšiemu scenáru. „Cítim sa stále lepšie, môj stav sa zlepšuje, bolesť už prakticky necítim a začínam cvičiť aj vrch tela. Neskúšal som síce ešte fyzický kontakt, takže uvidíme, ako to bude reagovať na hru, ale myslím si, že je reálne, aby som stihol už začiatok sezóny. Predsezónny kemp začína 15. septembra, osobne odlietam do zámoria už koncom augusta,“ dodal odchovanec Dubnice. Prvý duely sú v NHL naplánované na 4. októbra, Red Wings o deň na to privítajú na svojom ľade Minnesotu.


Tomáš Tatar bol počas nášho stretnutia podrobený aj zvedavým otázkam na telo, jeho odpovede nájdete na našom partnerskom webe Beauty.sk!

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia