spravy.sk spravy.sk

Říha ešte nezažil horší výkon Slovana: Nerozumiem tomu

Tréner hokejistov Slovana Bratislava Miloš Říha bol po utorňajšom domácom zápase proti Avangardu Omsk (1:4) veľmi nespokojný s hrou mužstva. Ako uviedol, podalo vôbec najhorší výkon, odkedy ho prevzal v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

"Naše mužstvo som minule pochválil, ale teraz mi nejde do hlavy, ako sme mohli odohrať takýto zápas. Trápili sme sa od prvej minúty až do konca, nemali sme jediného hráča, ktorý by to pozdvihol, ktorý by vložil do hry nejakú myšlienku. Zápas sme odovzdali," zhodnotil Říha a dodal: "Ja tomu nerozumiem. Ešte v tretej tretine sa dalo hrať za stravu 1:2, Sádecký mal veľkú šancu na vyrovnanie, ale nedokážem si to vysvetliť."

TASR

Omsk mal pred zápasom negatívnu bilanciu v dvoch stretnutiach na ihriskách súperov, v oboch prehral pri veľmi nepriaznivom skóre 2:9. Na Slovan však "vyletel" od prvej minúty. "Ja si myslím, že súper nehral tak dobre, ale my sme mu dovolili. My sme hrali zle. Nabádali sme hráčov, že Omsk prehral dva zápasy za sebou a bude na nich tlak, čo sme mali využiť. Keby tu však v utorok hral ktokoľvek, tak by pôsobil takou istou ľahkosťou. Nechcem súpera uraziť, ale nemá takú silu, ako predtým. Dalo sa s nimi hrať, ale v hlavách sme mali niečo úplne iné. Už prvú presilovku sme zahrali zle a odvety sa to s nami viezlo. Od debaklu nás zachránil brankár Marek Mazanec," dodal Říha.

TASR

Za výkon proti Omsku však nenaordinuje žiadny tvrdší tréning. "My máme dostatočne tvrdé tréningy, pred zápasom sme práveže zvoľnili. Chceli sme, aby hráči boli zapálení, dúfali sme, že ich nakopne aj predchádzajúci zápas, v ktorom sme hrali naozaj dobre. No my sme hrali, ako keby sme sa videli po prvý raz. Po zápase som nekričal, nebolo na koho. Ja som takýto zlý výkon ešte nezažil, čo som v Slovane. Neviem, čo sa stalo, hráči sami nevedia odpovedať. Mužstvo sme skladali neskoro, ale uplynulý zápas som mal dobrý pocit. Výkon s Omskom nás však kruto vrátil na zem. Všetko si kontrolujeme, aby hráči neboli pretrénovaní a podobne, no to je všetko v hlavách. Takto hrať určite nebudeme. To radšej postavím mladíkov, aby aspoň bojovali," veľavravne vyhlásil český kormidelník, ktorý stále nemá pokope želanú kvalitu kádra: "Tieto otázky by mali patriť niekomu inému. Už minule som však povedal, že na tom pracujeme. Neviem, či zajtra, alebo o týždeň, ale budeme chcieť určite káder skvalitniť. V prvom rade však potrebujeme skvalitniť výkon."

Na Slovan čaká v piatok piaty domáci zápas v sérii, potom sa vydá na najvzdialenejší výjazd sezóny. "Chceme, aby si hráči vyčistili hlavy, aby boli nejaký čas aj od seba. Hneď po zápase s Nižnekamskom odletíme na dlhý 'trip', takže hráči si potrebujú oddýchnuť. Musia si aj sami vyčistiť hlavy a dostať zo seba tlak, v tom im snáď pomôžu aj manželky," zavtipkoval na záver Říha.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia