spravy.sk spravy.sk

"Big Zee" chce obliekať dres Bostonu aj po skončení sezóny: Je to tak trochu učebný proces, pri ktorom sa však vytvárajú aj priateľstvá.

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára chce pôsobiť v Bostone Bruins aj po vypršaní terajšieho kontraktu, ktorý má platnosť do 30. júna 2018. V rozhovore pre portál sportsnet.ca zdôraznil, že nasledujúca sezóna určite nebude jeho posledná v zámorskej NHL.

"Hokej je hra, ktorú milujem, stále mi prináša veľkú radosť. Mám rád tréningy i to, že človek musí hokeju veľa obetovať. Chcem sa neustále zlepšovať a ak budem zdravý, chcem hrať tak dlho, ako sa bude dať. Dúfam, že sa mi budú vyhýbať zranenia a že dokážem podávať konzistentné výkony," povedal 40-ročný zadák, ktorý v uplynulej sezóne zaznamenal 10 gólov a 19 asistencií.

TASR

Bol najvyťaženejším hráčom Bruins v základnej časti s priemernou minutážou 23:20 na zápas. Mladí hokejisti berú kapitána "medveďov" ako veľký vzor. "Vždy sa teším na to, keď môžem vykorčuľovať na ľad, odovzdávať mladým svoje skúsenosti a zahrať si s nimi. Je to tak trochu učebný proces, pri ktorom sa však vytvárajú aj priateľstvá. Vždy je dôležité mať k sebe úctu bez ohľadu na to, ktorý hráč odohral koľko zápasov v profilige. Je to hlavne o komunikácii, na ľade i mimo neho," dodal Chára.

zdroj: twitter.com

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia