spravy.sk spravy.sk

Hudáček vypísal na Slovan odmenu. Keby bola Spišská bližšie, vypredáme to tu

„Potreboval som novú motiváciu, ktorú som tu i dostal,“ prezradil reprezentačný gólman Július Hudáček (29), ktorý po troch rokoch vymenil švédske Örebro za Čerepovec. V Rusku sa chytil okamžite, je druhým najvyťaženejším brankárom KHL. Vynechal len stretnutie proti Petrohradu, po Lazušinovi z Togliatti naňho smerovalo najviac striel. Výbornými výkonmi drží Čerepovec na priečkach, ktoré znamenajú play off. Fanúšikovia Severstaľu si rýchlo obľúbili i jeho pozápasovú Hudašou, šesťnásobný účastník majstrovstiev sveta by mal byť slovenskou jednotkou na blížiacej sa olympiáde. Nečudo, že sympatický odchovanec spišskonovoveského hokeja bol po tesnej prehre v Bratislave objektom veľkého záujmu.

Na Slovan vypísal odmenu

Severstaľ na ľade Slovana dvakrát viedol, v predĺžení hral presilovku štyroch proti trom, no napriek tomu odišiel z hlavného mesta s jediným bodom. Rozhodli o tom samostatné nájazdy a jediný gól Tomáša Hrnku. „Vedel som o jeho finte. Čakal som do posledného momentu, no napriek tomu ma prekvapil. Myslel som, že pôjde na backhand, vtedy mi to fúkol pomedzi nohy. Urobil to šikovne,“ povedal Hudáček na margo kľúčového momentu celého stretnutia, s ktorým nebol spokojný. „Veľmi som si ho neužil. Snažil som sa nemyslieť nato, že hráme na Slovane, no nejako som sa nedokázal dostať do zápasu. Mali sme dobrý začiatok, potom robili nepochopiteľné veci. Spravili sme štyri útočné fauly, hrali v oslabení za vyhodenie puku, veľa hráčov na ľade. Prakticky všetko sme im darovali,“ reagoval na tri presilovkové góly Slovana.

Tomáš Hrnka premeneným nájazdom rozhoduje o víťazstve Slovana nad Čerepovcom. (tasr)

Keď sa Hudáček počas štátnych hymien objavil na kocke, štadión tlieskal. Fanúšikovia po stretnutí vykričali jeho meno: „Pre tých pár Slovákov v KHL je tento zápas špecifický. Vypísal som chlapcom za víťazstvo nad Slovanom aj odmenu. Škoda, v presilovke 4 na 3 v predĺžení som veril, no dnes sme v nich neboli tak efektívni. Každopádne, som rád, ako ma tu privítali.“ Momentálne ôsmy Čerepovec má v Západnej konferencii napriek utorňajšej prehre oproti dvanástemu Slovanu šesť bodov k dobru: „Spravili sme dnes obrovské množstvo chýb, no v predchádzajúcich zápasoch sme hrali disciplinovane. Výsledky sú okay, chceme sa držať na miestach zaručujúcich play off. Práve preto však môžu body, ktoré sme dnes nechali Slovanu, na konci chýbať.“

zdroj: Julo žije v Čerepovci s manželkou Slávkou a dcérkou Klárkou. (youtube)

Chýba len brat

Viacerí hráči mali v minulosti problém s prechodom zo strednej či severnej Európy do Ruska, no Hudáček sa na život na východe aklimatizoval rýchlo: „Priemyselný Čerepovec ťahá podnik Severstaľ, je tam ešte stále mnoho starých robotníckych panelákov, no už aj v týchto mestách sa to posúva vpred. Všetko, čo športovec potrebuje, v Čerepovci má. Pekný štadión, solídne zázemie, pre regeneráciu dôležité reštaurácie, obchodný dom, kde je možné dostať všetko. Pre malú sú k dispozícii detské ihriska, je to fajn.“ Je vôbec niečo, čo vicemajstrovi sveta z roku 2012 na východe Európy chýba? „Len brat. Verím, že mu sezóna vyjde aspoň ako tá minulá a bude ťahúňom Örebra. Potom uvidíme, kam ďalej, no možno by už potreboval ďalšiu zmenu a novú motiváciu ako ja,“  prezrádza Július, ktorý bol vo Švédsku ostatné dve sezóny spoluhráčom mladšieho súrodenca Libora.

Hudáček bráni pred dorážajúcim Řepíkom. (tasr)

Brankár, ktorý KHL pred štyrmi rokmi ochutnal v jedinom zápase za Novosibirsk, bol po utorňajšom zápase sklamaný z len niečo vyše šesťtisícovej návštevy: „Keby bola Spišská bližšie, tak to asi zaplníme celé. Zohnal som 25 lístkov, no už na rozcvičke mi z hľadiska kývali ďalší známi. Možno aj to ma trochu zväzovalo, chcel som sa predviesť. Padlo však osem gólov, nájazdy, pre divákov dobrý zápas.“ Ako Julo priznal, Slovan pozorne sleduje. Musí. „Je to náš súper v boji o play off, kde sa bude rozhodovať medzi asi šiestimi tímami. Mám tu veľa kamarátov z repre, pravidelne si píšeme. Akurát Šťava (Andrej Šťastný) ma hecoval, že dá proti nám gól. Škoda, že duel preňho skončil takto, snáď je v poriadku,“ reagoval na nepríjemný náraz Kazakovceva z tretej minúty, po ktorom bol slovenský center prevezený do nemocnice.

zdroj: Hudašou v Örebre. (youtube)

Potrebuje oddych

Kto prišiel na Zimný štadión Ondreja Nepelu kvôli populárnej Hudašou, zostal sklamaný: „Pripravenú som ju dnes nemal. Po prestupe do Ruska som s tým chcel seknúť, no už pri predstavovaní hráčov sa nato fanúšikovia i médiá pýtali. Som rád, že sa im to páči a spolu s víťazstvami ťahá fanúšikov na štadión.“ Pri neúčasti hráčov z NHL by práve Hudáček mal byť slovenskou jednotkou na olympiáde v roku 2018. Najbližšiu reprezentačnú akciu však pravdepodobne vynechá: „Na Nemecký pohár zrejme neprídem, máme nahustený program a potrebujem aj oddych, keďže s výnimkou jedného zápasu som chytal vo všetkých. Jano (Lašák) ma sleduje každý zápas, sme v kontakte.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia