spravy.sk spravy.sk

Podľa Averyho sú súčasní hráči nudní, sám presedlal na hereckú dráhu

Bývalý kontroverzný útočník Sean Avery sa pri príležitosti vydania vlastnej knihy oprel do súčasnej generácie hráčov NHL.

Tridsaťsedemročný Kanaďan ukončil kariéru v roku 2012 a jeho nasledovníci sú podľa neho nudní.

"Títo chlapci sú veľmi podobní a podľa mňa sú nudní. Ľudia sa pri pohľade na nich nudia. Samotný hokej pritom rozhodne nudný nie je," uviedol Avery, ktorý bol známy tým, že dokázal strieľať góly, no zároveň sa nebál zhodiť rukavice. V sezónach 2003-04 a 2005-06 bol dokonca najtrestanejším hráčom NHL. O viaceré zaujímavé spomienky sa rozhodol podeliť so svojimi fanúšikmi v rámci novej knihy.

"Chcel som si byť istý, že tam budú len príbehy, do ktorých som bol osobne zainteresovaný a zažil som ich na vlastnej koži," zdôraznil Avery.

V dresoch Detroitu, Los Angeles, NY Rangers a Dallasu odohral celkovo 11 sezón NHL, v ktorých nahromadil 247 bodov a 1533 trestných minút.

"Hokej je pre nás výhovorkou, aby sme mohli ospravedlniť svoje zvieracie správanie. Nemôžete totiž ísť po ulici a robiť tam veci, ktoré robíte na hokejovej ploche," pousmial sa Avery.

Na svojom konte má tento útočník aj jednu zmenu pravidiel NHL. V roku 2008 sa totiž v pozícii hráča Rangers postaral o kontroverznú situáciu počas play-off série proti rivalom z New Jersey. Avery sa vtedy postavil pred brankára Martina Brodeura a jeho jedinou snahou bolo zabrániť mu vo výhľade. Sean nestál pred Brodeurom chrbtom, ale postavil sa mu tvárou a navyše pred ním mával rukami. Veril, že ho tak rozhodí a znemožní mu sledovať puk.

Hneď na druhý deň prijala NHL nové pravidlo, ktoré označovalo takéto chovanie za nešportové správanie, po ktorom nasledoval dvojminútový trest.

"Je jasné, že rýchla zmena pravidiel prišla práve v reakcii na môj počin," uviedol s hrdosťou Avery.

Avery si počas svojej kariéry vytvoril veľa nepriateľov a nešlo pritom len o jeho chovanie na ľade. V roku 2008 sa napríklad cez médiá negatívne vyjadril na adresu Diona Phaneufa, ktorý začal randiť s jeho expriateľkou Elishou Cuthbertovou. Avery si vtedy za svoje reči vyslúžil šesťzápasový dištanc a jeho vtedajší zamestnávateľ Dallas Stars sa s ním následne rozlúčil. Phaneuf a Cuthbertová sú momentálne manželmi.

"Myslím si, že to bola hra mačky s myšou zo strany NHL. Snažili sa ma nejakým spôsobom odstaviť," myslí si s odstupom času o svojom dištanci Sean Avery.

Kontroverznosť mu samozrejme zabezpečila aj popularitu a po sezóne 2008 sa napríklad objavil v prestížnom magazíne Vogue. Po ukončení kariéry v roku 2012 sprvoti netušil, čomu ďalšiemu sa vlastne bude venovať. Neskôr presedlal na dráhu herca a v roku 2016 sa objavil vo filme Marka Wahlberta "Deň patriotov". Okrem toho si zahrá agenta CIA v novom filme Petra Berga.

"Herectvo je veľmi podobné hokeju. Zahlásia vám - akcia a pozornosť všetkých sa razom sústredí len na vás a pár ďalších aktérov na scéne. Je to elektrizujúci pocit," okomentoval svoju hereckú skúsenosť Avery.

Vo svojej novej knihe hovorí aj o svojej vášni k Shakespearovi či ambícii zahrať si jedného dňa na Broadwayi.


Zdroj: CTVnews.ca

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia