spravy.sk spravy.sk

Kapitánka Ice Dream rieši dilemu: Stužková, alebo reprezentácia?

Vo svojej prvej sezóne v hokejovej lige žien uhrali hokejistky košického klubu Ice Dream šesť bodov, keď dokázali dvakrát poraziť Podhale Nowy Targ. Poľský klub však už tento rok našu ženskú súťaž nehrá a zverenky trénerky Evy Molekovej tak zatiaľ kráčajú od prehry k prehre.

"Ja verím, že dokážeme potrápiť a možno aj poraziť aspoň Spišskú Novú Ves. Určite to skúsime," vyslovila sa kapitánka Ice Dream Klára Borovská po desiatej prehre sezóny. Tú si Košičanky pripísali v nedeľu na domácom ľade, keď podľahli vicemajsterkám z Prešova hladko 1:19:

"Spokojná som hlavne s prvou tretinou. Dievčatá sa veľmi snažili a podržala nás i brankárka," vrátila sa k nedeľňajšiemu derby 18-ročná hokejistka. "V druhej tretine sme však začali robiť chyby a tam nám nasypali veľa gólov. Iste, do zápasu sme nešli s tým, že ho vyhráme, ale chceli sme podať čo najlepší výkon. Prešov potvrdil svoju kvalitu."

Košický tím pokračuje vo svojej druhej ligovej sezóne v zbieraní skúseností. Káder tvoria až na pár výnimiek veľmi mladé dievčatá, na pomoc ktorým prišla ako dar z nebies kanadská majsterka sveta Courtney Kesselová (za slobodna Birchardová). Po odohratí štyroch zápasoch má na svojom konte päť gólov a asistenciu, no Klára Borovská upozorňuje, že ak by to Kanaďanka chcela, mala by gólov aj dvakrát toľko.

"Prišla sme hlavne pomôcť nám ostatným. Vieme, že keby hrala na seba, tak má gólov oveľa viac. Snaží sa nás však neustále hľadať prihrávkami a dopriať tú radosť z gólov nám. Veľmi nám pomáha a jej nesebecký prístup je skvelý," nešetrí slovami chvály na adresu hviezdnej spoluhráčky mladá Košičanka. Nie je žiadnym tajomstvom, že Kesselová prišla do Košíc spoločne s manželkom Blake Kesselom, ktorý oblieka dres HC Košice.

"Vieme dobre, že už ju volali do Prešova i Popradu. Chce však byť s manželom a my si jej postoj veľmi ceníme. Inde by hrala o titul, ale chce posunúť vyššie začínajúci klub. Šarišanky i Líšky majú dobré kádre aj bez nej a im išlo hlavne o to, aby získali hviezdu a získali ďalšiu výhodu vo vzájomných súbojoch. U nás však pomáha Courtney všetkým dievčatám a tým pádom celému klubu."

Kapitánske céčko však patrí v tíme Ice Dream mladučkej Kláre Borovskej. Dovolí sí z titulu tejto funkcie aj nejakú tú výčitku na adresu majsterky sveta? "Určite nie. To by som si nedovolila. Práve naopak, som prvá, ktorá ju počúva s otvorenými ústami a snaží sa vziať si k srdcu každú jej radu."

Viac ako výsledky je pre mladý tím Ice Dream dôležité neustále napredovanie. Trpezlivá práca prináša prvé ovocie a tým ja napríklad premiérová reprezantačná pozvánka, ktorú adresovala Borovskej nová trénerka ženskej reprezentácie Jenny Potterová.

"Veľmi ma to potešilo. Reprezentačná trénerka navštívila náš tréning, no to by som ešte neverila, že ma pozve do národného tímu. Je to skvelá ponuka, v rovnaký víkend však mám stužkovú. Som teda na vážkach. Stužková je raz za život, ale ani reprezentačná pozvánka už nemusí prísť. Vzhľadom na naše tímové výsledky je to naozaj prekvapivé a veľmi cenné. Reprezentácia ma veľmi láka a aj tam pôjdem, tak to bude splnenie hokejového sna," dodala hráčka Ice Dream Košice Klára Borovská.


Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia