spravy.sk spravy.sk

Panteri sa trápia v amatérskych podmienkach. Nemček: Motivovať hráčov je ťažké

Hokejisti Považskej Bystrice majú ďaleko od dravých šeliem, ktoré majú vyobrazené na dresoch. "Panteri" vyhrali iba tri z doterajších 21 stretnutí sezóny a s desiatimi bodmi sú pevne prikovaní k dnu prvoligovej tabuľky.

Už pohľad na ich zostavu dával navyše tušiť, že v pondelkovej dohrávke 15. kola to budú mať na ľade silného Prešova veľmi ťažké. Považanom chýbala trojica najproduktívnejších hráčov, obaja brankári a to nebolo zďaleka všetko.

"Toto je problém Považskej Bystrice týkajúci sa zápasov vonku. Cestu za súpermi nám vždy odrieknú nejakí hráči. Tentoraz ich bolo až osem. Skladali sme to od rána a nebolo to ideálne. Niektorí chlapci dreli a celkovo dostali šancu ukázať sa, že na to majú. Bohužiaľ, sklamali. Za stavu 0:3 rezignovali a to je škoda," povzdychol si po debakli 0:8 tréner Miroslav Nemček.

Považania po prehre (foto jäzva)

Osem absencií by veru poznačilo aj silnejšie mužstvá. V prípade Považskej Bystrice je to o to mrzutejšie, že nešlo o výpadky spôsobené maródkou. Mohol za oklieštenú zostavu azda pondelkový termín dohrávky?

"Nie, nebolo to v tom. Hráči vedeli vopred, že nastúpime v pondelok," zdôraznil Nemček. "Samozrejme, pre nás to bol veľký problém, veď nám odriekli aj obaja brankári. Do Prešova sme tak prišli s amatérom a ak by to súper vedel, tak by to možno skončilo ešte ďaleko horšie."

Prešovskej paľbe čelil iba osemnásťročný Dávid Klinčúch, jeho náhradníkom bol 42-ročný Pavol Mikušík, ktorý ešte neodchytal ani jedinú minútu. Považská Bystrica to jednoducho láta a pláta, ako sa dá a trénerovi Miroslavovi Nemčekovi veru nemajú jeho kolegovia čo závidieť.

"Keď som nastupoval k tomuto mužstvu, tak ťahal tím nejakú desaťzápasovú sériu prehier. Mojou hlavnou úlohou tak bolo presvedčiť ich, že môžu hrať s každým. Mali sme pár výborných zápasov a keď sme v plnej sile, tak to môže vyzerať aj veľmi slušne. Najväčšou chybou je, ak cestujeme na zápas s tým, že už vopred prehrávame 0:2," zamyslel sa tréner "Panterov" a následne veľavravným tónom dodal: "Fungujeme na báze amatérskeho klubu. Niektorí chlapci to robia popri robote a trénujeme tak po večeroch. Ťažko hráčov motivovať, ak to robia len z lásky k hokeju popri civilných zamestnaniach."


Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia