spravy.sk spravy.sk

Zlomený zub dostal Rapáča až na onkológiu: Zrazu si prehodnotíte životné priority

Do sezóny vstupoval s obrovskou chuťou a túžbou pripomenúť po návrate zo Švajčiarska popradskému publiku svoje kvality. Zdanlivo banálne zranenie mu však takmer prevrátilo život na ruby.

V hokejovom svete azda niet hráča, ktorý by nemal aspoň raz v kariére vybitý zub. Útočníkovi Popradu Richardovi Rapáčovi sa to prihodilo hneď v úvode sezóny a v tom čase nemal ani tušenia, aký maratón trampôt sa tým práve spustil.

"V úvode sezóny mi vybili zub a keďže sme hrali zápasy, nevenoval som tomu zvýšenú pozornosť," hovorí pre hokej.sk 30-ročný útočník, ktorý odohral v aktuálnom ročníku v drese "kamzíkov" iba päť stretnutí. To posledné ešte 8. októbra. "Vznikol tam totiž zápal, ktorý sme neliečili. A on mi začal kolovať v tele."

Sprvoti hrával Rapáč aj pod teplotami a ako každý hokejista si vravel, že kvôli zubu sa predsa zápasy nevynechávajú. To sa m však kruto vypomstilo.

"S vysokými teplotami musel ísť do popradskej nemocnice a problémy sa nabaľovali jeden na druhý. Mal som aj problémy so srdcom, až sa zrazu objavilo podozrenie na leukémiu a musel som ísť na hospitalizáciu na košickú onkológiu," popisuje sled nečakane sa stupňujúcich problémov.


Namiesto ľadu v Poprade sa tak zrazu ocitol na oddelení, ktoré je symbolom ľudského trápenia.

"Človek si v tej chvíli prehodnotí životné priority. Zrazu sa ocitnete v prostredí, v ktorom je hokej v podstate bezpredmetný. Vidíte tam trápiacich sa ľudí, hlavne malé deti, ktoré tam bojujú o život. Nič nie je dôležitejšie ako zdravie. Iste, mrzelo ma, že som vtedy nehral hokej, ale zároveň som si dobre uvedomoval, že život je len jeden a tu už končí každá sranda," priznáva R. Rapáč hĺbavým tónom.

Spod ťarchy najhoršieho životného obdobia ho vyslobodil až telefonát z nemocnice.

"Telefonoval mi pán primár, ktorý mi oznámil, že leukémia sa našťastie nepotvrdila. Samozrejme, odľahlo mi. Verím, že už budem zdravý a sezónu dokončím bez problémov," klope si na drevené dvere šatne odchovanec Spišskej Novej Vsi. S tímom Popradu trénuje už dva týždne a obnovenú premiéru v modro-bielom drese absolvuje už dnes proti Novým Zámkom.

"S trénerom sme sa dohodli, že pôjdem do toho. Verím, že sa čoskoro dostanem do formy, s ktorou som sa vracal zo Švajčiarska. Chcem byť osožný a pomáhať tímu gólmi. Na to ma sem predsa brali," dodáva pre hokej.sk bojovník Richard Rapáč.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia