spravy.sk spravy.sk

Slovan síce opäť prehral, ale vypredané hľadisko hráčov vytlieskalo, Švarný: Takto by sme mali hrať každý zápas

Prehrať sa dá aj so zdvihnutou hlavou. Túto tézu do bodky potvrdili hráči bratislavského Slovana v predvianočnom zápase proti Avtomobilistu Jekaterinburg. Po viacerých herne nevydarených stretnutiach tentoraz siahli na jeden bod po prehre 4:5 po predĺžení, ale dočkali sa potlesku od vypredaného hľadiska.

Diváci sledovali svižný hokej, domáci síce takmer vždy doťahovali jednogólové manko, ale aktívnou hrou si podmanili vďačné bratislavské publikum. Kritické slová trénera Zankovca po predchádzajúcom zápase, ktoré adresoval svojim zverencom, očividne padli na úrodnú pôdu. „Je úplne jedno, koľko sme získali v tomto zápase bodov. Hlavne môžeme byť radi za náš výkon. Dokázali sme si, že môžeme hrať celkom dobrý hokej aj proti kvalitnému tímu,“ povedal po zápase Michal Řepík, ktorý v štvrtej minúte otváral skóre stretnutia: „Na ľade sme odovzdali všetko. Samozrejme, urobili sme aj chyby, ktoré súper potrestal, ale aj my sme si dokázali vypracovať nejaké šance, z ktorých sme mohli dať ešte viac gólov. Stále prehrávať je ťažké, práve preto sa musíme primárne sústrediť na predvedenú hru, nie na bodový zisk.“

Zo slov českého legionára sa dá jednoznačne vycítiť, že mužstvo potrebovalo po siedmich zápasoch bez víťazstva určitý impulz. Okrem kritických slov trénera po zápase s Ladou Togliatti ním bol určite aj vypredaný štadión. „Už pred zápasom som počul, že to bude fantastické a aj sa to potvrdilo. Bolo to krásne, ľudia žili Vianocami celý zápas, najmä záver bol veľmi pekný,“ narážal šikovný útočník na momenty, keď sa po zápase vypli reflektory nad ľadovou plochou a speváci zanôtili Tichú noc.

Slovanisti sa tešia z vyrovnávajúceho gólu na 1:1 (foto: tasr)

Ešte dve minúty pred koncom riadneho hracieho času to vyzeralo tak, že Jekaterinburg si z Bratislavy odvezie všetky tri body. V čase 58:10 však hosťujúcemu brankárovi prešiel pomedzi betóny presne mierený puk z hokejky Ivana Švarného, ktorý zabezpečil Slovanu aspoň bod. Mimochodom, belasí naposledy bodovali ešte koncom novembra... „Gól ma teší, ale hlavné bolo, že sme v celom zápase tvrdo pracovali a tlačili sme sa pred bránku. Predĺženie vo formáte troch proti trom je už vabank. To sme nezvládli, ale celkovo hodnotím tento zápas pozitívne. Hokej dobrý, atmosféra ešte lepšia. Takto by sme mali hrať každý zápas,“ pochvaľoval si 33-ročný obranca.

Bratislavčania majú na Štedrý deň voľno, takže ho budú môcť prežiť v kruhu najbližších. Český brankár Jakub Štěpánek však neplánuje odísť do rodného Vsetína, ale Vianoce strávi v Bratislave. „Hlavne si treba odpočinúť a prežiť pokojný deň. Na štedrovečernom stole nebudem mať rybu, ale kurací rezeň. To už je taký môj zvyk,“ prezradil pre Hokej.sk skúsený brankár. Bratislavčania si dlho voľno neužijú, keďže sa už na Druhý sviatok vianočný predstavia v Helsinkách. Ten istý súper príde 30. decembra do Bratislavy.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia