spravy.sk spravy.sk

Ramsay mení línie, v bránke Laco, Lašáka stále mátali Slovinci

Slovenskí hokejisti nastúpia v utorkovej kvalifikácii o štvrťfinále olympijského turnaja v Pjongčangu (12.10/4.10SEČ) s brankárom Jánom Lacom. Tréneri do zápasu proti USA zmenia aj niektoré formácie.

Je možné, že prvýkrát na turnaji po prekonaní choroby nastúpi aj obranca Juraj Mikuš a do úvahy tak prichádza alternatíva 8 obrancov a čistých štyroch útokov. Tréner Craig Ramsay však po pondelkovom tréningu v hokejovom centre Kangnung nechcel byť konkrétny: "Je čas trochu premiešať zostavu, ale detaily ešte nie sú definitívne. Do zápasu je ešte dostatok čas na zváženie variantu, ktorý by bol najvhodnejší."

Slovenskí reprezentanti sa s USA stretli v základnej B-skupine a bolo to doteraz jediné z troch vystúpení, v ktorých nebodovali. Prehra 1:2 vlastne znamená, že sa s týmto súperom stretnú opäť, aj keď samozrejme odvrátiť to mohli v sobotu proti Slovincom, kde im chýbal jediný gól, či už v riadnom čase alebo v nájazdoch.

Práve v tomto zápase chytal namiesto Branislav Konráda Laco a realizačný tím usúdil, že sa cítil dobre. "Ideme teda touto cestou," zdôraznil Ján Lašák, asistent trénera zodpovedný za brankárov. V tejto sezóne tak Laco bude hájiť bránku pred americkými hokejistami aj tretíkrát, na Nemeckom pohári z toho bolo víťazstvo 2:1, teraz na ZOH zase tesná prehra rovnakým pomerom: "Jano chytal výborne už vtedy a teraz znova."

TASR

Lašák podobne ako niektorí hráči sa po sobotňajšom nájazdovej prehre (2:3) so Slovinskom nevedel zbaviť jarma skupinovej výslednice. Ťažila ho viac ako úvahy nad ďalším súperom: "Ja som stále nevedel dostať z hlavy tých Slovincov. Mali sme tam na konci dve gólovky, škoda, večná škoda. Myslím, že slovenský reprezentačný hokej je na správnej ceste a úspech v tomto zápase by nám v práci pomohol aj všeobecne. Mrzí ma to aj za chalanov, ktorí skvele bojovali a dokázal odvrátiť ten zlý vývoj, ukázali vôľu i schopnosti, ale to doťahovanie ich stálo veľa síl, možno preto už nedokázali rozhodnúť."

Obranca Mikuš druhý deň naplno trénoval. Jeho pozícia však v utorok predpoludním nebola jasná, zvažoval sa nielen jeho stav, ale aj súčinnosť postov doterajšieho priebehu turnaja. "Ja verím, že ma tréner zaradí do zostavy. Mal so chrípku a boľavé hrdlo, bol som aj na samotke a trápil som sa sediac na izbe. Nie je to nič moc, takto tráviť olympiádu, ale už som sa dal dokopy a zápas proti Slovinsku som už sledoval z tribúny."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia