spravy.sk spravy.sk

Krivošíkov skvelý týždeň, mladý Slovák trénuje s Kapanenom

Tak to bol jeden skvelý týždeň pre 18-ročného slovenského hokejového mladíka menom Filip Krivošík.

Bratislavčan, ktorý je „absolventom“ bývalej hokejovej školy Svišťe (vychovala množstvo hráčov) a neskôr pôsobil v Ružinove, či v Chomutove, zažil úžasných päť dní, pretože v priebehu nich nastúpil trikrát v najvyššej hokejovej fínskej súťaži Liiga v drese HPK Hämeenlinna. 

V utorok prehra s Kalpa 1:2, v piatok výhra 3:1 nad Vaasan a dnes v sobotu znova víťazstvo 3:2 nad Lukko Rauma! Vo všetkých troch stretnutiach vyše dvanásťminútové pôsobenie na ľadovej ploche...  

,,Oznámil mi to asistent trénera Teemu Turunen koncom uplynulého týždňa, že cez víkend pôjdem ešte hrať súťaž Mestis, ale od nového týždňa sa už pripojím k áčku. Hlavný tréner Antti Penanen o podobných veciach nekomunikuje s hráčmi, všetko rieši asistent... Veľmi som sa potešil, lebo som na niečo podobné čakal už dlhší čas, pretože som na sebe tvrdo pracoval a konečne to prišlo. Vo všetkých troch stretnutiach som nastúpil v štvrtom útoku s Turtiainenom a Sillanpaaom," rozhovoril sa talentovaný slovenský hokejista Filip Krivošík, ktorý v uplynulej sezóne získal s tímom Hämeenlinna v najvyššej fínskej juniorskej súťaži do 20 rokov Nuorten liiga cenný majstrovský titul a v tejto sezóne pôsobí v druhej najvyššej fínskej súťaže Mestis v tíme LEKI, inak farmou tímu HPK Hämeenlinna.

Podľa fínskej tlače odohral Filip kvalitné zápasy, ba mal aj zopár gólových príležitostí... ,,Škoda, že som nerozvlnil sieť, azda najväčšiu šancu som mal v dueli s Vaasan Sport, keď som netrafil prázdnu bránku. Naša formácia však vsietila gól, takže bola spokojnosť. Navyše po poslednom zápase prišiel za mnou bývalý hráč NHL Antti Miettinen, ktorý ešte pred štyrmi rokmi hral za Winnipeg Jets a dnes jeden z asistentov trénera so slovami: som spokojný a pokračuj v nastúpenom trende. Povzbudilo ma to! Chodím každé ráno pravidelne na špeciálne tréningy k bývalému hráčovi NHL menom Niko Kapanen, ktorý hral aj KHL v drese Jokeritu, či Kazane."

A čo nová sezóna, slovenská reprezentácia... ,,Pravdupovediac, teraz sa sústreďujem na posledné dva zápasy základnej časti, ktoré odohráme s Kärpat a Tappara, pretože ešte stále bojujeme o playoff. Samozrejme, že reprezentácia je pre každého športovca vrcholom a pre mňa veľká česť, ale vždy je to vec trénerov, či ma povolajú," dodal Filip Krivošík z agentúry AA Sports Management, ktorý sa vo voľnom čase venuje učebniciam, pretože ho čaká čoskoro maturita alebo najradšej regeneruje, prípadne sa saunuje.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia