spravy.sk spravy.sk

Bratislavčanky oslavujú titul, Šarišanky potvrdili status strieborných princezien

Po dvoch finálových prehrách s Popradskými líškami, neuspeli hokejistky Šarišanky Prešov vo finále ženskej ligy ani na tretí pokus. Tentoraz boli nad ich sily hokejistky z Bratislavy, ktoré vstúpili do súťaže pred aktuálnou sezónou.

„Je to úplne super pocit! Bola to veľmi ťažká séria a Prešovčanky sa nevzdávali do poslednej sekundy. Napokon sme to však zvládli a tešíme sa na päťhodinovú cestu do Bratislavy,“ vyznala sa zo svojich radostných pocitov bezprostredne po zisku titulu krídelníčka ŠKP Iveta Klimášová, podľa ktorej rozhodla vo finálovej sérii širšia kvalita a lepšia kondičná pripravenosť bratislavského tímu.

„Tento titul sa rodil veľmi ťažko, pretože sme v prvom zápase prehrali 2:6,“ pridal sa tréner Peter Kúdelka.Čakali sme jednoduchšiu sériu, ale Prešov nás donútil siahnuť na dno svojich síl a hrať naplno. Rozhodol sobotňajší zápas, ktorý sme otočili z 0:1 na 2:1. V tomto poslednom zápase už rozhodla kondícia a náš tréning, ktorý je na úrovni.“


Radosť na jednej strane sa vždy spája so sklamaním na strane druhej. Útočníčka Prešova Petra Jurčová síce suverénne ovládla ligovú produktivitu, keď získala v 27 zápasoch 121 bodov za 65 gólov a 56 asistencií, podobne ako v predošlých dvoch rokoch sa jej však ušiel titul striebornej princeznej.

„Už som si zvykla. Je to tretie striebro za posledné tri sezóny. Nemáme sa však za čo hanbiť. Vo všetkých zápasoch sme podali dobré výkony a v tomto poslednom sme doplatili na dve slabé minúty. Musím však uznať kvalitu súpera. Dokázali sme ich však potrápiť,“ zhodnotila Jurčová zisk striebra. Zo zavŕšenia vicemajstrovského hetriku však veľkú radosť nemala. „Vždy sa nám jednoducho postaví do cesty nová prekážka, ktorú potrebujeme zdolať. Treba sa však na to pozerať pozitívne, pretože inak sa šport robiť nedá. Verím, že už budúci rok príde aj ten titul.“

Bronz získali vlaňajšie majsterky Slovenska z Popradu.

Šarišanka Prešov – ŠKP Bratislava 2:7 (0:1, 0:4, 2:2), konečný stav série 1:3
Góly: Jurčová 2 – Drábeková 2, Kučerková, Klimášová, Rumanová, Korenková, Čurmová

Divákov: 294

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Extraliga ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia