spravy.sk spravy.sk

Mladí Bratislavčania nezvládli emócie. V Trenčíne zdemolovali šatňu

Finálová séria v kategórii hokejových dorastencov dnes dospela k svojmu záveru. Mladí Trenčania obhájili zlaté medaily z minulej sezóny.

Vo štvrtom zápase na domácom ľade zdolali rovesníkov z bratislavského Slovana (8:3) a tešili sa z úspechu. 

Dorastenci HC Slovan Bratislava vyhrali nadstavbovú časť dorasteneckej extraligy so šesťbodovým náskokom pred Trenčínom. Vo finálovej sérii však prehrali s Trenčanmi hneď prvé domáce stretnutie. Druhé vyhrali, no po dvoch prehrách v Trenčíne prišli o majstrovských titul.

Hosťujúci hráči však zrejme stratili športového ducha. Prehru neuniesli a zdemolovali šatňu hostí.

Rozmlátili dvere, poškodili lavičky a povytŕhali vodovodné batérie. Aj takto sa vedia chovať mladí hokejisti na prahu dospelosti.

"Po skončení zápasu hráči hostí v priestore šatní nezvládli emócie a poškodili sociálne zariadenie a dvere. Hokejový klub HC Slovan Bratislava sa ospravedlnil za nevhodné správanie svojich hráčov. Všetky vzniknuté škody uhradí," povedal manažér mládeže Dukly Trenčín Róbert Kompas.

"HC Slovan Bratislava odsudzuje správanie svojich hráčov po štvrtom stretnutí finálovej série play off Kaufland extraligy dorastu a považuje ho za nevhodné a neprípustné. Inkriminovaného zápasu sa zúčastnil aj šéftréner mládeže Karol Rusznyák, ktorý je o celej situácii informovaný a je v aktívnom kontakte so zástupcami nášho finálového súpera Dukly Trenčín. HC Slovan z celej situácie u zúčastnených hráčov vyvodí dôsledky a uhradí všetky škody spôsobené domácemu celku,"
informovala Veronika Némethová z HC Slovan Bratislava.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia