spravy.sk spravy.sk

Šéf Steel arény sa teší na príchod Slovákov, fanzóna bude zrejme v centre mesta

Počas posledných týždňov sa o tom intenzívne špekulovalo a teraz je to oficiálne – Košice budú hostiť počas budúcoročných majstrovstiev sveta domácu reprezentáciu.

„V roku 2011 hrali Slováci v Bratislave a museli sme to akceptovať. Úprimne poviem, že sme mali indície, že teraz to bude inak. Nechávali sme si to však pre seba a čakali sme na oficiálne rozhodnutie prezidenta SZĽH. Nás toto rozhodnutie samozrejme teší a poviem to jednoducho a zrozumiteľne – v roku 2011 boli Slováci v Bratislave, teraz budú u nás. Je to spravodlivé, poctivé, čestné a férové. Veľmi sa z tohto rozhodnutia tešíme,“ rozhovoril sa generálny manažér košickej Steel arény Igor Havrila.

V rámci košickej skupiny zabojujú Slováci o postup v konkurencii Kanady, USA, Fínska, Nemecka, Dánska, Francúzska a Veľkej Británie.

„Je to naozaj výborne vyskladaná skupina. Úplná bomba,“
kvituje zloženie skupiny Havrila. Neskorší štart šampionátu (10. máj) podľa neho navyše pridá na kvalite a atraktivite turnaja. 

jäzva (jäzva)


„V tom čase už bude pre jednotlivé reprezentácie k dispozícii vyšší počet hviezd z NHL a všetci sa tešíme na kvalitný šampionát. Čím väčší bude počet hviezd, tým zaujímavejšie to bude pre všetkých,“ upozornil šéf Steel arény.

Zisk slovenskej reprezentácie len umocnil vôľu pripraviť Steel arénu tak, aby predstavovala dôstojný hostiteľský stánok podujatia svetového rangu.

„Prípravy na šampionát máme v hlave už dlho a okrem bežných údržieb už momentálne prebieh v hale maľovanie tréningovej i hlavnej haly. Okrem toho sa pripravujeme na hlavnú vec, ktorou je výmena mantinelov a plexiskiel. Ide o základnú požiadavku, ktorú by sme radi splnili ešte počas tohto leta. Počas sezóny už na to totiž nebude čas ani priestor,
“ poznamenal Igor Havrila.

Okrem nevyhnutnej výmeny mantinelov plánujú v Steel aréne zrealizovať aj ďalšie modernizačné práce. „Vieme, kde nás tlačí topánka. Do poriadku chceme dať vzduchotechniku, kamerový systém a viaceré ďalšie veci, ktoré by mohli byť potencionálne problematické.“

jäzva (jäzva)Intenzívne práce momentálne prebiehajú aj na roky chátrajúcom Club Hoteli, ktorý je súčasťou Steel arény. Okrem toho budujú v tesnom susedstve nové biznis centrum a rozkopaná je aj električková trať. V tejto chvíli to teda v okolí haly vyzerá ako na jednom veľkom stavenisku.

„Osobne vítam, že budeme mať peknú električkovú trať a nové cesty. Náš hotel Aréna by mal byť hotový ešte tento rok a veľmi sa naň tešíme. Navrhovali sme ho totiž podľa našich predstáv a pôjde o dôležitú infraštruktúru pre centrum dopravy, akreditačné stredisko, kancelárie IIHF a Infrontu a sústrediť sa tam budú aj dobrovoľníci,“
naznačil plány so zmodernizovaným hotelom Igor Havrila.

jäzva (jäzva)
Priestoru v okolí haly je v každom prípade minimum a už teraz je preto takmer isté, že tradičná fanzóna sa tam jednoducho nezmestí.

„Situovanie fanzóny je otázkou vedenia organizačného výboru šampionátu, ale vieme, že do Košíc príde možno 200 až 250 tisíc divákov. Fanzóna vraj nemá byť priamo pred halou a bude preto asi umiestnená v centre mesta. Toto je však naozaj otázka pre iných a našou úlohou bude vytvoriť predovšetkým dostatočné priestory pre stovky novinárov či delegátov. Je to veľká výzva, ale máme tu Slovákov a tak sa určite nesťažujeme. Nevyplakávajme, ale poďme sa s tým popasovať,“
súka si rukávy do práce šéf Steel arény. Tá má oficiálnu kapacitu 8347 divákov, no už teraz je isté, že do predaja pôjde výrazne nižší počet vstupeniek. Podstatnú časť kapacity tribún pohltia novinárske pozície či miesta vyčlenené pre IIHF, partnerov a hráčov.

jäzva (jäzva)


„Závisieť bude aj od požiadaviek na umiestnenie reklamných áut do hľadiska. V roku 2011 znížili všetky tieto požiadavky kapacitu o približne 1500 až 2000 miest. Rovnakým spôsobom však poklesne aj kapacita haly v Bratislave. S týmto však predstavitelia SZĽH určite počítajú a predpokladám, že z pohľadu ekonomiky majú všetko dobre vypočítané,“ uzatvoril Igor Havrila.

Začiatok budúcoročného šampionátu je naplánovaný na 10. mája 2019, pričom predpredaj vstupeniek by mal byť spustený v septembri tohto roka. Podľa našich informácií by sa mali pohybovať vstupenky na zápasy Slovákov okolo 100 eur (celodenné balíčky, čiže lístky na 2 stretnutia). Pôvodne avizovaného maskota vĺčika Goolyho by mal nahradiť medveď.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia