spravy.sk spravy.sk

Fanúšikovia hľadajú ubytovanie pre Jozefa Golonku

Vyjadrenia legendy slovenského hokeja Jozefa Golonku na adresu umiestnenia slovenskej skupiny počas majstrovstiev sveta v roku 2019 do Košíc, vyvolali obrovskú vlnu reakcií.

"Nechcime si pobúriť našich fanúšikov! Nemôžeme mať len lokálpatriotických na jednej strane fanúšikov a tých druhých, aby nerobili zase zle. Je to päťsto kilometrov a videli sme, že na KHL chodilo gro fanúšikov až z druhého konca republiky. A vedeli si urobiť tie dve hodiny cesty autom, aby videli dobrý zápas. A si myslím, že do Košíc je to už trošku ďaleko a diaľnice nie sú hotové. Neviem preto, kto by išiel štyri až päť hodín do Košíc na hokej," argumentoval Golonka po oznámení vedenia SZĽH zvláštnym počtami. "Aby sme nestratili fanúšikov, o to sa bojím. Osobne som veľmi smutný, pretože sme sa dlho snažili o to, aby boli majstrovstvá v Bratislave. Budú v Košiciach, na slovenskej pôde a uvidíme, ako to dopadne."

Na otázku, či si príde pozrieť slovenskú reprezentáciu do Košíc, odpovedal Golonka nasledovne: "Neviem kto by mi zaplatil cestu. Síce mám zadarmo vlak, ako bývalý revolucionár zo 68-meho. Myslím si však, že toľko prostriedkov nemá ani jeden z našej generácie, aby si mohol dovoliť zaplatiť hotel a všetko ostatné v Košiciach, čo k tomu náleží. My nie sme chudobní, ale niektorí z tých chlapcov sú veľmi chudobní."

Fanúšikovia by však len neradi obrali legendárneho útočníka o šancu zažiť budúcoročný šampionát a na facebooku tak vytvorili stránku "Hľadá sa ubytko v Košiciach pre Jožka Golonku". Ak teda viete v tomto smere pomôcť, iniciatíva je určite vítaná. 

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia