spravy.sk spravy.sk

O Kovaľčuka sa zaujíma deväť klubov NHL

Návrat ruského útočníka Iľju Kovaľčuka do NHL je už len otázkou času. Hviezda tímu SKA Petrohrad momentálne zvažuje možnosti, pričom podľa Darrena Dregera z TSN sa o jeho služby zaujíma až deväť klubov NHL.

"Môžem vám ponúknuť zoznam uchádzačov o Kovaľčuka a zoradím ich podľa sily záujmu. Silný záujem má Detroit, kandidátom na jeho zisk je aj St. Louis Blues. Čiernymi koňmi sú Anaheim, Dallas a New York Islanders. A potom sú tu celkom solídni záujemcovia San José a Los Angeles. Do tejto skupiny radím aj Boston a možno aj New York Rangers. Čiže tu máme celkovo deväť tímov," uviedol Dreger.

Kovaľčuk sa nechal počuť, že si vyberie klub s ambíciami na Stanley Cup. V NHL pôsobil naposledy v roku 2013 a za sebou má dve mimoriadne produktívne sezóny v KHL. Tridsaťpäťročný útočník pokoril v posledných dvoch ročníkoch tridsaťgólovú hranicu a počas posledného play-off zaznamenal v 15 zápasoch bilanciu 6+4. 

V 816 zápasoch v NHL strelil Kovaľčuk 417 gólov a pridal k nim 399 asistencií. K zisku olympijského zlata Ruska prispel v Pjongčangu v desiatich zápasoch bilanciou 5+5. Od prvého júla bude voľným hráčom, pričom podľa zámorských zdrojov sa už stretol s predstaviteľmi Kings. Čoskoro má absolvovať aj stretnutie s manažmentom Sharks.


Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia